1.6. 2020 6:00

Táto vec vyčistí každú škárku vo vašej domácnosti: Bez chémie a lacno

1.6. 6:00

Táto vec vyčistí každú škárku vo vašej domácnosti: Bez chémie a lacno

Foto: archív

Nie je všetko len o nastriekaní chemického prípravku a dôkladnom vytretí handrou. Existuje spôsob, ako vyčistiť vašu domácnosť dôkladne, ekologicky, lacno a ešte aj bez námahy. Až tomu nechcete veriť, však?

Pokukujete už dlhšie po parnom čističi? Áno, umývanie okien s ním je skutočne malina. Skôr než sa budete musieť pustiť do jarného upratovania, prečítajte si, akým šikovným pomocníkom môže parný čistiť byť. Určite si ho zamilujete!

Máte pocit, že ide o príliš silné slová? Ani omylom. Čistenie parou má mnoho výhod, je jednoduché a je bez chémie. Pre parný čistiť akejkoľvek veľkosti sa nájde využitie v každej domácnosti, a keď ho raz chytíte do ruky, veľmi rýchlo zistíte, že upratovanie s ním bude jednoduché a rýchle.

Táto vec vyčistí každú škárku vo vašej domácnosti: Bez chémie a lacno

Pustite na to paru!

Čistenie pomocou pary je ekologickým a ekonomicky výhodným spôsobom. Horúca para má okolo 130 stupňov Celzia, a tak dokáže nielen čistiť, ale aj dezinfikovať. Je zároveň jemná, a tak ju možno použiť na mnoho povrchov od skla, cez drevo, plasty, ale aj na tkaniny. Zo vzdialenosti približne 20 - 30 cm môžete pomocou pary očistiť aj listy rastlín od prachu či nečistôt.

Do vody nie je potrebné pridávať žiadne chemikálie, horúca para vynikajúco uvoľňuje bežné nečistoty, ale aj mastnotu či vodný kameň. Všetky povrchy, samozrejme, môžete vopred predpripraviť nanesením čistiacich prípravkov, ktoré uvoľnia silné znečistenie. Pri pravidelnom čistení následne už žiadnu chémiu potrebovať nebudete.

Tajomstvo je v správnom nástavci

Zatiaľ čo v televíznych reklamách vídame menšie prístroje určené na umývanie okien, ak máte zálusk na čistenie celej domácnosti pomocou pary, hľadajte väčšie zariadenie, ktoré má k dispozícii viacero nástavcov od malej kefky na čistenie malých plôch či členitých povrchov, cez väčšie plochy akými sú napríklad matrace, či okná až po podlahy.

Tlak pary vám pomôže vyčistiť aj priestory, kam sa inak nemáte šancu dostať - škáry za nábytkom, okolie radiátorov, rôzne plastové povrchy s výčnelkami, detské hračky, sprchový kút i pomôcky pre vaše domáce zviera.

Zdroj: agáta
1.6. 2020 6:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44