20.1. 2020 12:00

Tajomstvá ľudí, ktorí majú doma vždy upratané. Naučte sa ich aj vy!

20.1. 12:00

Tajomstvá ľudí, ktorí majú doma vždy upratané. Naučte sa ich aj vy!

Foto: Bulgac, getty images

Naozaj existujú. Ľudia, ku ktorým sa ohlásite na návštevu a oni nepodľahnú panike, ale povedia, že môžete prísť kedykoľvek. Oni jednoducho majú upratané. Ako to robia? Používajú vysoko efektívne pravidlá, ako držať domácnosť v permanentnom poriadku. Osvojiť si ich môžete aj vy.

Vedia si vytvoriť priestor

Ak žijete v predstave, že na udržanie poriadku potrebujete väčší dom alebo byt, žijete v omyle. Viac priestoru pri tomto systéme uvažovania znemená len viac neporiadku. Prečo? Pretože aj malý byt môže byť uprataný a aj veľký dom ako po bombardovaní. Kľúčové je, vedieť priestor vytvárať a nie plniť. Ak si prejdete skrine, skrinky, poličky, zásuvky a vypracete všetko nepotrebné, budete mať aj priestor, kam môžete nové veci upratať. Dobrá rada znie:  "Ak si kúpite niečo nové, niečo staré pošlite ďalej."

 

Nechajte veľké plochy dýchať

Carrie Higgins je známa autorka hackov do domácnosti a radí udržiavať stoly, pracovné dosky aj kuchynské ostrovčeky čisté a bez vecí. Áno, tieto časti bývania priam žiadajú, aby ste na ne uložili noviny, časopisy, olivový olej, koreničky, skrátka všehochuť. Ale nerobte to. Ak tieto veľké plochy necháte čisté a upratané, bez zbytočností, celý priestor bude pôsobiť upratanejšie.

Voľné plochy sú medailou poriadku.

long vanity unit with yellow Corian stone finish, metal black and glass shelf 
and two round black ceramic washbasins, stainless steel vanity sink faucets 
and a decorating plant. Two round wall mirrors with black frame above 
vanity unit. walk-in shower with light large ceramic tiles, stainless steel 
black faucets, decorating yellow wall shelf. 
Walk-in shower with marble long narrow ceramic tiles,
Voľné plochy sú medailou poriadku. long vanity unit with yellow Corian stone finish, metal black and glass shelf and two round black ceramic washbasins, stainless steel vanity sink faucets and a decorating plant. Two round wall mirrors with black frame above vanity unit. walk-in shower with light large ceramic tiles, stainless steel black faucets, decorating yellow wall shelf. Walk-in shower with marble long narrow ceramic tiles,
Zdroj: tulcarion, getty images

Nastavte si harmonogram

Tak ako ho máte na cestu do práce, na fitko, na meditáciu, večernú sprchu, na čokoľvek. Tak si stanovte presné dni a časy, kedy sa budete venovať upratovaniu. Nebude sa vám hromadiť toľko neporiadku, bielizne, riadov, ani prachu v kútoch. Je len potrené dodržiavať interval, ktorý si vaša domácnosť vyžaduje a budete mať čisto. Navyše upratovanie zaberie omnoho menej času, ak bude častejšie a pravidelné, než ak budete upratovať až v momente, ak vás neporiadok pôjde zadláviť. Skrátka, vždy je lepšie upratať dva taniere ako dvadsať. Pokračovanie na 2. strane.

V galérii nájdete inšpiráciu, ako štýlovo zariadiť bývanie.

autor:  Marcos
20.1. 2020 12:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44