21.6. 2020 15:00

Super nápad z fínskej kuchyne: Takto je sušenie riadu najefektívnejšie

21.6. 15:00

Super nápad z fínskej kuchyne: Takto je sušenie riadu najefektívnejšie

Ako sa dopracujete k čistému a suchému riadu? Používate umývačku riadu alebo ho umývate ručne? A ako nechávate taniere a poháre vyschnúť?

Senzačný fínsky vynález, ako efektívne a zároveň elegantne sušiť riad, sa pripisuje fínskej vynálezkyni Maiju Gebhard. Tá v 40. rokoch zrátala, že priemerná domácnosť strávi 30-tisíc hodín umývaním a utieraním riadu. Umývačky riadu prácu síce uľahčia, ale tiež nie sú celkom bezprácne - treba ich naložiť a vyložiť, nestoja málo peňazí a hlavne, treba im nájsť v kuchyni miesto.

Odkvapkávače sú síce oveľa lacnejšie a zaberú menej miesta, no uberajú ho práve tam, kde ho najviac potrebujeme - na pracovnej doske. Fínskym vynálezom, na ktorý sú mnohí Fíni naozaj hrdí, je preto sušiaca skrinka. O čo ide?

Super nápad z fínskej kuchyne: Takto je sušenie riadu najefektívnejšie


Je to mimoriadne rafinované, lacné a praktické riešenie: skrinka s odvetrávaním, ktorá má namiesto spodnej dosky mriežku. Takže umytý riad jednoducho vložíte do drôtených systémov, zatvoríte dvierka a hotovo. Riad v pohode odkvapkáva a schne elegantne schovaný v skrinke. Nepotrebujete miesto navyše. Skrinka sa spravidla nachádza nad drezom, čiže pracovná doska sa prípadnými kvapkami nepoškodí. Jednoducho drez utriete handričkou. No nie je to senzačný nápad?

V galérii článku nájdete rôzne ukážky, ako môže sušiaca skrinka v kuchyni vyzerať.

Zdroj: nonka
21.6. 2020 15:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44