21.6. 2019 21:00

Štatistiky hovoria jasne: Takto vyzerá podľa Slovákov ich vysnené bývanie!

21.6. 21:00

Štatistiky hovoria jasne: Takto vyzerá podľa Slovákov ich vysnené bývanie!

Čudovali by ste sa, ale Slováci už dávno nesnívajú o klasických murovaných domoch s pozemkom, na ktorom by si pestovali vlastné zemiaky.

Štatistiky hovoria jasne: Takto vyzerá podľa Slovákov ich vysnené bývanie!

Fínske zruby - alternatíva aj u nás

Už ste počuli o severských zruboch? V čom sú iné oproti klasickým dreveným domom? Mohli by sme sa inšpirovať skúsenosťami a filozofiou stavania zrubov práve vo Fínsku či priamo od polárneho kruhu? Aké benefity tieto stavby prinášajú?

Pozrite si aj: Wau: Materiálové trendy, ktoré pomáhajú znižovať klimatické zmeny

Keď sa povie zrubový dom, mnohým napadne retro štýl bývania, ktorý nie je v dnešných časoch zaujímavý. Opak je však pravdou, zrubové domy nemusia ani zďaleka vyzerať ako chalúpky z minulých storočí. Bývať v nich môžete moderne na vidieku obklopení prírodou, aj priamo v mestách.

Štatistiky hovoria jasne: Takto vyzerá podľa Slovákov ich vysnené bývanie!
Zdroj: Independent Picture Service

 

Severské zrubové domy predstavujú ekologický spôsob bývania, ktorý je trvalo udržateľný a kvalitný. Voľbou správneho materiálu, napríklad tvrdého a hustého dreva z polárnych oblastí získa budúci majiteľ trvácnu stavbu vo vysokej kvalite.

Pozrite si aj: Malé obkladačky sú out: Pozrite sa, čo sa s nimi robí teraz - sú úúúplne všade!

Moderné kritériá

Ktoré to sú? Všetci si želáme bývať moderne, zdravo, ekologicky a podľa možností s čo najväčšou úsporou. Práve toto môžete nájsť v drevených domoch postavených severským spôsobom. Zároveň tiež získate bývanie, ktoré je praktické, dizajnovo zaujímavé, výnimočné a unikátne.

Pozrite si aj: Krajšie bývanie vďaka overeným radám dizajnérov. Hodia sa aj k vám domov

Zrubový dom

Áno, o vhodnosti stavieb z dreva nepíšeme po prvý raz. Zrubový štýl stavby možno usporiadať rôznymi spôsobmi a na mnoho štýlov. K drevu je ideálne kombinovať ďalšie materiály akými sú sklo či kameň, vznikne tak jedinečná kombinácia presne podľa vašich potrieb. Takto môže aj zrubový dom zapadnúť do okolitého prostredia a je jedno, či ide o mesto, alebo o samotu pod lesom.

Štatistiky hovoria jasne: Takto vyzerá podľa Slovákov ich vysnené bývanie!

 

Tušili ste?

Ak si zvolíte overený systém a kvalitný návrh, bude samotná výstavba trvať len zopár mesiacov, zvyčajne tri. Dôraz je potrebné venovať pôdorysu i detailom na konečnom vzhľade stavby, samozrejme, to všetko s použitím technológií, vďaka ktorým zakrátko môžete bývať v ekologickom, efektívnom a v zdravom dome.

Pozrite si aj: Škandinávsky štýl je cenovo dostupný a krásne čistý: Ako ho priniesť k vám domov?

Pre všetkých čo túžia po bývaní v drevnom dome je inšpirácia alebo kompletná výstavba niektorým z overených zrubových systémov rozhodne správnou cestou. Vzhľadom na to, že aj na našom trhu nájdete firmy, ktoré poskytujú presne tento personalizovaný spôsob kompletnej výstavy, nie je už sen o štýlovom zrubovom bývaní nedosiahnuteľný.

Inšpirujte sa fínskymi zrubmi v GALÉRII. Ešte viac ich nájdete v našom speciálnom VIDEU!

Zdroj: agáta
21.6. 2019 21:00
Diskusia  ()
Diskusia
44