14.4. 2020 6:00

Smaltovaný riad? Dobrá voľba, ktorá poteší nielen milovníkov vidieckeho štýlu

14.4. 6:00

Smaltovaný riad? Dobrá voľba, ktorá poteší nielen milovníkov vidieckeho štýlu

Foto: unsplash.com

Máte doma smaltovaný riad? Ak ste doteraz ohŕňali nosom nad týmto kuchynským pomocníkom, ktorý sa podľa mnohých hodí skôr babičke na chalupu, riadne ste sa mýlili. Tieto poklady si nesmiete nechať ujsť.

Smaltovaný riad patrí už dlhé desaťročia ku kuchynským stáliciam. Možno si ho však pamätáte ako riadne obitý či zničený. Nenechajte sa odradiť, moderný smaltovaný riad je nielen vizuálne zaujímavý, ale hlavne mimoriadne praktický aj v súčasnej kuchyni. A samozrejme, po dizajnovej stránke máte na výber milión možností!

Smaltovaný riad je dobrou investíciou do domácnosti.
Smaltovaný riad je dobrou investíciou do domácnosti.
Zdroj: unsplash.com

Čo by ste mali vedieť o smalte?

Je toho celkom dosť. V prvom rade je smalt vrstvou, ktorá pokrýva kovové vnútro hrnca. Ide o prírodné materiály. Smalt je ľahko taviteľné sklo, ktoré sa pri výrobe spája s oceľou, liatinou alebo antikorom. Následne je riad vypálený pri vysokej teplote po krátku dobu a tak vznikne známa povrchová úprava v podobe skloviny.

Bonusom smaltovaného riadu – a môže ísť o hrnce, ale aj panvice či mimoriadne obľúbené hrnčeky  - je jeho rýchla výhrevnosť a efektívne udržiavanie teploty. Taktiež môžete tento riad používať na všetkých typoch domácich varičov, je jedno či máte plyn, indukciu, sklokeramiku alebo idete grilovať.

autor:  Andrea
14.4. 2020 6:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44