8.5. 2020 15:00

Sklo vs. plast: Ktorý materiál je lepší na skladovanie potravín?

8.5. 15:00

Sklo vs. plast: Ktorý materiál je lepší na skladovanie potravín?

Foto: Rösch,Sandra, getty images

V čom doma skladujete jedlo? Máte pripravené hory plastových krabičiek rôznych veľkostí i tvarov? Nosíte si v nich dokonca do práce obed či balíte deťom desiatu? Nebolo by predsa len vhodnejšie skladovať v skle?

Už sme si zvykli, že plastové nádoby sú prakticky na každom kroku. Samozrejme, v bežnej domácnosti sa priebežne plastové nádoby poškodzujú a vrchnáky strácajú, menia svoju veľkosť i tvar a časom jednoducho vôbec nepasujú. Napriek tomu do nich ukladáme nezjedené zvyšky pokrmov, balíme si do nich desiatu či jedlo na cesty, mrazíme rôzne potraviny či dokonca priamo v nich aj zohrievame rôzne pokrmy. Spoznávate sa?

Plastové nádoby môžu byť na prvý pohľad praktické.
Plastové nádoby môžu byť na prvý pohľad praktické.
Zdroj: Westend61, getty images

Bude sklo problém?

Určite ste už zvažovali, akým materiálom by bolo vhodné plasty nahradiť. Mal by dobre držať tvar, jednoducho by sa mal čistiť, malo by ísť o prírodný materiál, ktorý na seba neviaže nepríjemné pachy a do potravín neuvoľňuje žiadne látky. Rovnako by tento materiál nemal znečisťovať po použití prírodu a mal by sa dať recyklovať.

Iste by sa hodilo, aby tento materiál vydržal vystavenie vysokým i nízkym teplotám a dokonca ani pri ohrievaní nesmie uvoľňovať do potravín žiadne látky. A ak máte chuť, mal by vám tento materiál umožniť skladovanie aj v mrazničke. Samozrejme, materiál, v ktorom chceme skladovať naše potraviny by mal byť aj ľahký, ale nie krehký a rýchlo rozbitný. Práve toto sú najčastejšie obavy, pre ktoré nesiahame v domácnosti dostatočne často po skle.

autor:  Andrea
8.5. 2020 15:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44