12.6. 2020 6:00

Skladujete mlieko vo dverách chladničky? Robíte chybu!

12.6. 6:00

Skladujete mlieko vo dverách chladničky? Robíte chybu!

Foto: Shutterstock

Ak ste doteraz boli presvedčení, že mlieko patrí na spodnú poličku vo dverách chladničky a vajíčka naopak na špeciálne vyhradené miesto vo vrchnej časti, zrejme vás riadne prekvapíme. Tieto miesta si rezervujte na úplne iné potraviny!

Ako to vyzerá s vašou chladničkou? Má v nej všetko presne vyhradené miesto, alebo sú jej útroby tak trocha prekvapením a neraz prehliadnete niektorú potravinu či ingredienciu pre chaos, ktorý vládne na jednotlivých poličkách? A ako ste na tom s dverami chladničky? Čo vlastne patrí na toto miesto?

Pekne po poriadku

Pravdou je, že z hľadiska fungovania domácnosti i spotreby všetkých nakúpených potravín, by sme chladničku rozhodne mali mať aspoň trochu zorganizovanú. Minimalizujete tým nielen riziko, že na niektorú potravinu v chladničke zabudnete a potom ju zbytočne po uplynutí záručnej doby vyhodíte, ale zároveň tým skrátite čas, ktorý trávite pravidelne „pozeraním“ a hľadaním. Ak ste to teda doteraz nespravili, stanovte každej potravine jej správne miesto v chladničke. Jedným z nich sú aj dvere tohto spotrebiča. Tušíte, čo by ste mali skladovať práve v nich?

Vajíčka či mlieko? Ani jedno do dverí nepatrí.
Vajíčka či mlieko? Ani jedno do dverí nepatrí.
Zdroj: Shutterstock

Mlieko preč!

Iste vám tradične napadne mlieko, vajíčka či rôzne nápoje. O dverách chladničky treba vedieť, že sú najviac vystavené teplotným výkyvom. Teplota v tejto časti chladničky je najvyššia a pri každom otvorení práve potraviny a nápoje vo dverách utrpia takpovediac teplotný šok.

autor:  Andrea
12.6. 2020 6:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44