22.5. 6:00

Šikovné kuchynské spotrebiče: Ktoré z nich naozaj potrebujete a ktoré zaberajú miesto?

Zvažujete jogurtovač? Možno sa vám oplatí investovať viac. Získate tak prístroj, ktorý pripraví nielen jogurty, ale aj syry či nakladanú zeleninu.
Zvažujete jogurtovač? Možno sa vám oplatí investovať viac. Získate tak prístroj, ktorý pripraví nielen jogurty, ale aj syry či nakladanú zeleninu.
Zdroj: hej.sk

Parný hrniec pre zdravie

Ide o mimoriadne šikovného pomocníka, do ktorého ingrediencie iba vkladáte a vyberáte po dokončení pokrmu. Vďaka viacerým poschodiam môžete pripravovať rôzne pokrmy pre viac stravníkov. Pripraví ryby, mäso, zeleninu i ryžu či inú prílohu zároveň.

A čo domáca pekáreň? Hodí sa nielen na domáci chlebík alebo bagety. Dokáže totiž omnoho viac. Pripraví a nechá správne vykysnúť cesto na pizzu či inú dobrotu, dokáže však uvariť aj klasický džem.  Prekvapilo vás to?

Možno vás rovnako prekvapí aj tradičný jogurtovač. Drahšie prístroje vlastne fungujú ako fermentovače. Pripravia nielen vynikajúce jogurty, na ktorých môžete ušetriť stovky eur, ale stlačením tlačidla vytvoríte i čerstvý domáci syr, ochutený ocot alebo sirup. A samozrejme, možno v nich fermentovať aj zeleninu či ovocie.

Domáca pekáreň je ideálny pomocník. Piecť v nej môžu aj
Domáca pekáreň je ideálny pomocník. Piecť v nej môžu aj "bezlepkáči". Zvládne však omnoho viac než len chlieb alebo pečivo.
Zdroj: hej.sk

Zvažujete sendvičovač?

Alebo radšej waflovač? Ak máte doma deti v puberte, ktoré sú hladné po celý deň, môžu byť títo dvaja pomocníci skutočne plne vyťažení. Keď však pripravujte tieto pochúťky len raz za čas, investícia je vcelku zbytočná, navyše vám zaberú vzácne miesto v kuchyni.

Náš tip: Možno máte doma spotrebiče, ktoré ste v minulosti často využívali, dnes však už len stoja na polici. Neodkladajte ich a radšej ich predajte za pár eur ďalej. Ušetríte miesto a za utŕžené peniaze môžete kúpiť iný spotrebič, ktorý sa vám práve hodí viac.

autor:  Andrea
22.5. 2020 6:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44