22.5. 2020 6:00

Šikovné kuchynské spotrebiče: Ktoré z nich naozaj potrebujete a ktoré zaberajú miesto?

22.5. 6:00

Šikovné kuchynské spotrebiče: Ktoré z nich naozaj potrebujete a ktoré zaberajú miesto?

Foto: hej.sk

Stačí nazrieť do ktoréhokoľvek obchodu so spotrebičmi a hneď je jasné, že prakticky na každú činnosť nájdete nejakého elektrického pomocníka. Skutočne ich však v kuchyni potrebujeme a kedy sa zídu viac než soľ?

Ak nemáte kuchyňu s nekonečne veľkým priestorom, budete si  musieť jej zariaďovanie i nákup nových spotrebičov riadne rozmyslieť. Niektoré, hoci aj úplne tradičné pokojne oželejte, naopak iné si rozhodne doprajte. Podľa čoho sa však rozhodnúť?

Ohrievať či piecť môžete aj  mini rúre. Na rozdiel od mikrovlnej rúry ohrieva klasicky.
Ohrievať či piecť môžete aj mini rúre. Na rozdiel od mikrovlnej rúry ohrieva klasicky.
Zdroj: Whirlpool

Čo je nevyhnutná výbava?

Možno si hovoríte, že niektoré spotrebiče jednoducho musia byť v úplne každej kuchyni. Nie je to však pravda. Predovšetkým v malých kuchyniach či domácnosti pre jednu osobu môžete nákup mnohých spotrebičov vynechať a naopak, do iných, netradičných určite investujte. Čo sa hodí?

Chladnička je jedným zo spotrebičov, pre ktorý rozhodne miesto musíte nájsť. Nemusí mať mraziacu časť, ak nemáte potrebu potraviny dlhodobo skladovať. V typickej kuchyni nájdeme aj sporák či varnú dosku a zvyčajne aj rúru na pečenie. Tieto spotrebiče však nie sú nevyhnutné, ak nemáte v pláne variť a piecť. Zároveň môžete vynechať aj digestor.

Na bežné ohrievanie vám môže poslúžiť mikrovlnná rúra, mini rúra, ktorá ohrieva pomocou tepla, nie mikrovĺn alebo si môžete uvariť v elektrickom hrnci. Ideálna voľba do veľmi malých kuchýň a pre jednu osobu. Šikovným pomocníkom i v jednočlennej domácnosti bude rýchlovarná kanvica a pre kávičkárov i kvalitný kávovar.

Ak ste však doma dvaja alebo viacerí a máte radi domácu kuchyňu, určite zvážte viacero pomocníkov, ktorí vám pri pravidelnom používaní môžu ušetriť stovky eur. Na začiatku je však investícia – preto sa nikdy neulakomte na najlacnejšie výrobky. Zvyčajne prestanú slúžiť po krátkej dobe, alebo vás sklamú hneď na začiatku.

autor:  Andrea
22.5. 2020 6:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44