19.1. 2020 12:00

Sci-fi je TU: Tieto domy nepostavili, ale vytlačili na 3D tlačiarni

19.1. 12:00

Sci-fi je TU: Tieto domy nepostavili, ale vytlačili na 3D tlačiarni

Dá sa vaše nové bývanie vytlačiť? Je skutočne táto technológia využiteľná i v takom meradle, akým je rodinný dom? Veru áno. A zdá sa, že šetrí nielen čas a peniaze, ale aj prírodu. Takže, vyjde naša budúcnosť z 3D tlačiarne?

3D domy, budúcnosť bývania a stavania?

Trendy sú neúprosné. Všetci chceme bývať pohodlne, ale zároveň čo najlacnejšie, najrýchlejšie a bez zbytočného odpadu, ktorý navyšuje cenu nehnuteľnosti a zároveň ničí životné prostredie. Ak máte takéto požiadavky na svoje budúce bývanie, odpoveďou rozhodne bude 3D technológia.

Aj keď sa nám to zdá stále ako zo sci-fi filmu, v skutočnosti sa už domy postavené pomocou 3D tlačiarní stavujú a testujú v rôznych prostrediach po celom svete. Zároveň tieto aktivity podporuje napríklad aj americká NASA, pretože zámerom je stavať pomocou týchto technológií stavby pre ľudí aj vo vesmíre.

Sci-fi je TU: Tieto domy nepostavili, ale vytlačili na 3D tlačiarni
Zdroj: thenational.ae

 

Váš nový dom vznikne za niekoľko hodín

Plánom je vytvoriť cenovo dostupné postupy a technológie, ktoré by umožnili postaviť - teda vytlačiť dom alebo inú stavbu priamo na mieste, a to doslova v horizonte niekoľkých hodín. Takáto holostavba sa už potom dozariaďuje podľa aktuálnych potrieb. Pokračovanie na 2. strane.

Pozrite si v GALÉRII neskutočný výmysel ľudstva - domy vytlačené na 3D tlačiarni.

Zdroj: agáta
autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
19.1. 2020 12:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44