17.2. 2020 6:00

Rok 2020: Trendom na stenách budú prázdne rámy - bez obrazov!

17.2. 6:00

Rok 2020: Trendom na stenách budú prázdne rámy - bez obrazov!

Kreatívne nápady ako dekorovať interiér nebudú spať ani v roku 2020. Trend prázdnych rámov pôsobí šialene, čo poviete?

Interiér bez obrazov na stenách pôsobí neúplne. No nie každý inklinuje k výtvarnému umeniu, prípadne má problém, vybrať si ten správny štýl a skombinovať obrazy na stene. Nemusíte vešať hlavu, keď sa vám páčia bohato zdobené obrazové rámy.

Sami osebe sú výrazným interiérovým doplnkom a na stene vyzerajú výborne aj bez „výplne". Navyše, nemusíte utrácať peniaze za drahé umenie, staré a krásne rámy nájdete v bazároch alebo zabudnuté na pôjde.

Pre každú miestnosť a štýl

Prázdne rámy nepôsobia rušivo, čo sa pri veľkej kombinácii žánrovo rôznych obrazov môže stať. Niekedy je ťažké nájsť vhodný motív do moderne zariadeného interiéru. I preto sú prázdne rámy ideálne do akejkoľvek miestnosti a štýlu. Hodia sa do spálne, kde nebránia tomu, aby ostala jednoduchá, pokojná a relaxačná. Ideálne sú tiež do kúpeľne, kde by vlhkosť mohla poškodiť umelecké diela.

Rok 2020: Trendom na stenách budú prázdne rámy - bez obrazov!
Zdroj: homedit.com

 

Jeden v druhom

Vyhnite sa monotónnosti a rozvešajte na stene rôzne tvary, veľkosti a farby rámov. Nie je však nevyhnutné, aby ostali všetky prázdne. Môžete ich doplniť o zarámované obrazy, o zrkadlo a niektoré rámy vyplniť, napríklad fotografiou, sušenými či živými kvetmi.

Zaujímavú kompozíciu vytvoríte, ak vložíte menší rám do väčšieho. Pri dekorovaní prázdnymi rámami sa neorientujte len na malé a stredné veľkosti. Svoje čaro má i nadrozmerný rám. Ak sa bojíte, že kvôli väčšej váhe je nebezpečné zavesiť ho na stenu, len ho o ňu oprite. Pokračovanie na 2. strane.

Inšpirujte sa v našej galérii.

Zdroj: radomír
autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
17.2. 2020 6:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44