16.9. 2020 18:00

Retro štýl je zábavný a pripomína staré časy. Keď toto uvidíte, zamilujete si ho aj vy!

16.9. 18:00

Retro štýl je zábavný a pripomína staré časy. Keď toto uvidíte, zamilujete si ho aj vy!

Foto: Pinterest

Pri zariaďovaní interiéru si musíte vybrať štýl, ktorým sa budete riadiť. Môžete vsadiť na momentálne trendy alebo si vybrať taký, ktorý bude aktuálny roky a len tak nevyjde z módy. Retro je presne takéto.

Keď sa povie RETRO, všetci sa bez rozmýšľania vrátime do minulého tisícročia. Ale pozor, žiadny stredovek, hovoríme predovšetkým o období zlatých 60. rokov, kedy svetu vládli farby, šialené geometrické vzory, deti kvetov, pop art a novoobjavené materiály- plasty, umakart, chróm. Týmto trendom sa môžeme inšpirovať aj dnes. A prečo? Pretože retro je zábava!

Ako však vytvoriť v interiéri retro tak, aby ste sa necítili ako v múzeu?

Retro štýl je hravý a farebný.
Retro štýl je hravý a farebný.
Zdroj: Pinterest

1. Vyberte si farbu

Nechajte sa ním len inšpirovať, keďže všetkého veľa škodí. Ako základnú inšpiráciu si zvoľte napríklad akúkoľvek „retro farbu“. Farebné odtiene môžeme rozdeliť do troch základných paliet – škandinávske farby inšpirované prírodnými odtieňmi dreva - hnedé, žlté a béžové odtiene . Ďalšou paletou sú pastelové odtiene – ružová, mentolová, okrová, zelená...  A poslednou paletou sú vyzývavé kontrastné kombinácie čiernej a bielej, oranžovej a ružovej, zelená a zlatá.

autor:  Jana
16.9. 2020 18:00
Diskusia  ()
Diskusia
44