3.12. 2019 15:00

Renovujeme bývanie podľa štýlu 2020! Pozrite na úžasné inšpirácie

3.12. 15:00

Renovujeme bývanie podľa štýlu 2020! Pozrite na úžasné inšpirácie

Foto: Passivhaus Institut

Práve teraz je ideálny čas osviežiť si bývanie a pripraviť ho na rok 2020. Prichádzajú nové možnosti, trendy a inšpirácie, vďaka ktorým si môžete vytvoriť modernejší domov. Nejde však len o veci, ale aj o pocit, že vášmu príbytku nuda nehrozí.

Skúste byť menej „plastový“

Plastom netreba upierať ich všeobecnú použiteľnosť, ale čo sa týka bývania, čo je plastové, to vám príliš dlho nevydrží a ešte menej vás to bude tešiť. Rok 2020 je preto podľa dizajnérky Alexis Cogul vysadený na prírodné materiály. Popremýšľajte, aké plastové nádoby, svietniky, poličky, skrinky, tácky, doplnky by išlo vymeniť za prírodné materiály. Okrem potešenia z naskočenia na vlnu trendov, máte aj skvelé tipy na Vianočné darčeky.

Francúzska moderna

Plánujete zrekonštruovať a obmeniť obývačku alebo jedálenský kút? V roku 2020 a aj v ďalších rokoch bude dobrou voľbou francúzska moderna. Dizajnérka Highlyann Krasnow prezrádza, že na tomto štýle zariadenia nie je nič extra zložité, stačí dodržať pár zásad. Namiesto hrán použiť obliny. Napríklad aj na stole, či stoličke. Staviť na svetlé farby, zemité odtiene, ozdobné dečky, čalúnenie  a hlavne nezabudnite na zrkadlá. Tie sú poznávacím znamení francúzskej architektúry už stáročia a budú moderné aj v roku 2020. Takáto malá rekonštrukcia vyvolá v interiéri nadštandardné zmeny.

obývačka
obývačka
Zdroj: archív

Maľované doplnky

Možno pozeráte na okná a steny s pocitom, že im niečo chýba. Dizjanérka Young Huh ponúka ťahák na riešenie tohto problému. Maľované dekorácie. Móda sa síce opakuje, ale aj vylepšuje. Preto v roku 2020 už nebudú v kurze valčekové omietky s motívmi kvetov, ale závesy zdobené maľovanými kvetmi vykríknu ako highlight sezóny. Tkaniny s krásne zdobenými a maľovanými kvetmi sú skvelým dekoračným prvkom v podobe závesov, baldachýnov, ale napríklad aj vankúšov, ktoré osviežia jednofarebnú sedačku.

Netradičné tvary

Trend, ktorý sa pomaly ale isto prediera do popredia, bude v roku 2020 omnoho viditeľnejší. Ak máte chuť na rekonštrukciu obývačky alebo spálne, stavte na neobvyklý nábytok. Napríklad sedenie v tvare pokrúteného potrubia alebo pokrčeného papiera. Ide o nadstavbu sedenia na vakoch, ktoré v minulosti  zvrhli nadvládu konkrétnych tvarov. V súčasnosti sa tvar vracia, ale už nie ako štandardný nábytok, ale tak trochu ako umelecké dielo, ktoré využívate aj plne pragmaticky.

Dekoračné zrkadlo
Dekoračné zrkadlo
Zdroj: Matúš Lago

Zrkadlá

Rekonštrukcii tmavých miestností pomôže rozhodne trend budúceho roka, ktorý počíta s výraznými a veľkými zrkadlovými plochami. Aby neboli zrkadlá len za praktické bytové doplnky, počíta sa aj s ozdobnými rámami. Absolútnym hitom sa stávajú organické zrkadlá. Na nich je ako rám použité zdobenie imitáciou živej prírody. Tak trochu akoby ste si takýto suvenír doniesli z hobitieho domčeka. Sú moderné, zaujímavé a trochu extravagantné.  

Pozrite si v GALÉRII trendy v stavbách roku 2020!

autor:  Marcos
3.12. 2019 15:00
Diskusia  ()
Diskusia
44