8.7. 2020 18:02

Rekonštruujete kúpeľňu? 3 tipy, na čom môžete ušetriť desiatky eur

8.7. 18:02

Rekonštruujete kúpeľňu? 3 tipy, na čom môžete ušetriť desiatky eur

Foto: Pinterest.com

Rekonštrukcia kúpeľne patrí medzi najčastejšie bytové prerábky. Keď sa renovuje, ide sa doslova od podlahy, menia sa kachličky aj sanita. Aj vďaka tomu sa rozpočet dokáže značne navýšiť. Sú tu však odporúčania, ako môžete ušetriť.

1. Nemeňte dispozíciu

Ak to nie je nevyhnutné, nemeňte doterajšie umiestnenie toalety, vane a umývadla. Samozrejme môžete meniť ich vzhľad, tiež vymeniť vaňu za sprchový kút a naopak, ale vyhnite sa tomu, že vaňa bude stáť na opačnom konci miestnosti ako doteraz. Dôvodom je potrubie. Premiestnenie odpadu vody a kanalizácie vás vyjde zbytočne draho.

Kúpeľňa s nádychom vidieka môže vyzerať rôzne.
Kúpeľňa s nádychom vidieka môže vyzerať rôzne.
Zdroj: Pinterest.com

2. Sledujte akcie

Máte vysnívanú batériu od kvalitného výrobcu, ktorá však stojí viac, než ste za ňu ochotný dať? Skúste na webe hľadať podľa typu a značky a uvidíte, že nájdete aj predajcov, ktorí ju ponúkajú za výhodnejšiu cenu ako samotný výrobca.  Táto rada neplatí len na vodovodné batérie, ale v podstate na celú kúpeľňovú zostavu.

3. Poriadne rátajte

Ako sa hovorí, dvakrát meraj a raz rež. Pred nákupom obkladov je dobré vyrátať si, presne koľko obkladu budete potrebovať. K tomu prirátajte 7 % rezervu, ak by ste pri obkladaní dlažby niektoré kusy poškodili. Nekupujte zbytočne veľa dlažby navyše. Niektorí predajcovia radia nakúpiť aj 20 % rezervu pre istotu, potom sa však nečudujte, že doma roky skladujete zvyšné kachličky. 

autor:  Jana
8.7. 2020 18:02
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44