17.9. 2022 15:00

Prísne domáce pravidlá kráľovnej: TOTO neakceptovala ani u detí!

17.9. 2022 15:00

Prísne domáce pravidlá kráľovnej: TOTO neakceptovala ani u detí!

Foto: TASR/AP

Zosnulá kráľovná Alžbeta II. nerobila rozdiely, či ide o deti, alebo o dospelých, všetci museli zachovávať dekórum a ich zachovanie muselo byť bezchybné. O čo išlo?

Britská panovníčka počas svojho života neprestávala prekvapovať! Jej pozícia jej dovoľovala na rôzne excesy. Ako píše Plus 7 dní, bola známa svojím konzervativizmom, dôstojnosťou a vážnosťou, a práve preto isté veci a isté správanie nebola ochotná akceptovať.

Pri stole nehybne

Alžbeta II. takisto neakceptovala rozprávanie s plnými ústami, vstávanie od stolu ak sa ešte neskončilo jesť, alebo nejaké šaškovanieˇči vyvádzanie. Posledná požiadavka z menovaných sa priamo týkala jej pravnúčat, detí princa Williama a vojvodkyne Kate. Je jasné, že hoci nie sú ani tínedžeri, pri stole museli pokojne a nehybne sedieť. Toto pravidlo bolo veľmi ťažké dodržiavať, pretože malé deti si príliš neuvedomujú, že ich správanie môže byť v rozpore s etiketou. Rodičia princa Georga (9), princeznej Charlotte (7) a princa Louisa (4) museli vyvinúť veľké úsilie, aby naučili svoje deti správnym kráľovským manierom.

autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
17.9. 2022 15:00
Diskusia ()
Zdieľať článok