4.7. 2022 18:00

Prešľapy vidieckeho štýlu: Pozor hlavne na číslo 2!

4.7. 18:00

Prešľapy vidieckeho štýlu: Pozor hlavne na číslo 2!

Foto: Countryside by Westwing Collection

Jeden z najpopulárnejších štýlov má svoje pravidlá. Hoci ich netreba dodržiavať od slova do slova, pri tvorení sebe vlastného interiéru pozor minimálne na toto...

1. Nepomýľte si štýly

Vidiecky štýl má veľmi blízko k vintage, ale vintage to nie je. Aj keď niektoré doplnky z vidieckeho štýlu možno charakterizovať aj do kategórie starožitného nábytku. Rozdiel je však vo funkčnosti. Naši starí otcovia nezariaďovali kvôli estetike. Takže starodávne kúsky sošiek, váz, prípadne kované vešiaky to rozhodne nie je vidiecky štýl, no hodí sa no rustikálneho príbytku. Avšak taký kolovrat alebo starý príborník s ľudovým motívom, ten je skutočne vidieckym prvkom. Ak sa naučíte tieto dva štýly rozlišovať, bude vás interiér čistejší a o to jednoliatejší.

2. Príliš veľa bielej

Je to síce základná farba vidieckeho štýlu, ale je potrebné ju preriediť prírodnými farbami. A pozor, biela farba vo vidieckom štýle nemá jednoliaty nemocničný charakter. Je vhodné ju dekorovať ako tón v tóne a využiť možnosti rôznych stupňov bielej od jasnej až po patinovú. Aj biela môže byť viactónová ako len sterilná.

autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
4.7. 2022 18:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy