19.8. 2020 6:00

Premeňte staré krabice na super veci: Stačí nápad a vaša šikovnosť

19.8. 6:00

Premeňte staré krabice na super veci: Stačí nápad a vaša šikovnosť

Foto: pinterest

Hromadí sa vám doma kartón? Ostala vám veľká krabica od spotrebiča alebo kopa škatúľ od topánok? Najvyšší čas dobre sa zabaviť pri premene starého kartónu na zaujímavé, veselé i praktické predmety, pomôcky i ozdoby. Nebojte sa, tento raz nie je na pláne žiadna raketa pre deti.

Je úplne jasné, že deti sú prvé v rade, keď sa v domácnosti objaví poriadne veľká papierová krabica. Samozrejme, ak ju stihnete uchrániť pred domácimi miláčikmi. Pre tento raz sa vám zrejme podarilo kartón zachrániť, a tak sa môžete pustiť do výroby skutočne zaujímavých a nápaditých výrobkov.

Zopár pomôcok a ide sa na to!

Práca s papierom v akejkoľvek podobe môže byť veľmi uspokojujúca. Nepotrebujete k nej dielňu, ani zložité píly či vŕtačky, rozhodne však majte po ruke orezávací nôž, ostré nožnice, kvalitné lepidlo či zaujímavé farby. Čo by ste si chceli vyrobiť? Hodil by sa vám praktický rozdeľovač do zásuvky? Na rozdiel od kupovaných si môžete vyrobiť rozdeľovač presne podľa svojej potreby. Bude mať správnu výšku i počet priehradiek podľa obsahu zásuvky. Ide o jednoduchý projekt a keďže zásuvky nie sú oku viditeľné, nie je nutné rozdeľovač nejako zvlášť maľovať či zdobiť.

Skúsite vyrobiť šikovný servírovací stolík do postele?
Skúsite vyrobiť šikovný servírovací stolík do postele?
Zdroj: pinterest

Z jednoduchých projektov si môžete vyrobiť podložky pod poháre či s viacerými vrstvami kartónu aj podložku pod hrniec. Zaujímavo vyzerajú aj obaly na knihy, uchránia tak vaše obľúbené kúsky, ktoré vyšli v paperbacku – skrášliť takto však môžete aj učebnice. Zložitá nebude ani výroba školských dosiek.

autor:  Andrea
19.8. 2020 6:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44