13.1. 2021 6:00

PRED a PO: Kuchyňa, ktorá vyzerá bez ostrovčeka ešte lepšie

13.1. 6:00

PRED a PO: Kuchyňa, ktorá vyzerá bez ostrovčeka ešte lepšie

Foto: loveandoliveoil.com

Sťahovanie je samo o sebe náročným procesom, no následne prichádza na rad zabývanie sa. Ak navyše chcete čiastočne zariadenú miestnosť "prekopať", znamená to rozsiahlu renováciu. Ako aj v prípade tejto kuchyne.

Blogerský párik z loveandoliveoil.com sa pustil do prerábky kuchyne, v ktorej bola len časť linky a ostrov. Základné vybavenie sa im nepozdávalo a zbavili sa komplet všetkého. Chceli vytvoriť otvorenejší, svetlejší a najmä maximálne praktický priestor na varenie i trávenie času.

Vďaka šikovným postupom vznikla kuchyňa, na ktorú je radosť nielen pozerať, ale v nej aj variť. Nakoľko jej majitelia sa tým živia, presne vedeli, čo chcú. Miestnosť s dostatkom svetla, veľa úložného priestoru a dať preč tmavý ostrovček, ktorý opticky delí priestor. Nahradili ho stolom s mramorovou doskou a kovovými nohami, ktorý slúži na sedenie i na prácu.

Premena kuchyne dopadla na jednotku - je svetlejšia, otvorenejšia a má viac úložného priestoru.
Premena kuchyne dopadla na jednotku - je svetlejšia, otvorenejšia a má viac úložného priestoru.
Zdroj: loveandoliveoil.com

Ďalšou veľkou zmenou bolo potiahnutie linky aj popod okno. Vznikol tak tvar písmena L, čo dodalo viac možností na pohyb pri práci a samozrejme, vylepšilo celkový efekt. Linka prešla aj veľkostnou zmenou, nakoľko siaha až po strop a neprehliadnuteľná je aj jej nová farba. Všetko vyniká jasnou bielou.  Farebným detailom novej kuchyne je modrá, ktorá sa objavuje na závesných lampách, lemoch políc či na presklenej vitríne na druhej strane kuchyne. Modrý prvok pokračuje aj mimo tohto priestoru, konkrétne na chodbe, kde sa nachádzajú posuvné dvere na toaletu.

Pôvodná ostala len podlaha, ktorá dostala tmavší náter a zvyšok je už minulosť. Pozrite si v galérii pod článkom, ako radikálne sa táto kuchyňa premenila. Páči sa vám?

autor:  Gabi
13.1. 2021 6:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44