8.3. 2021 15:00

Prečo sa dáva do prania aspirín? Objavte nový trik za málo peňazí

8.3. 2021 15:00

Prečo sa dáva do prania aspirín? Objavte nový trik za málo peňazí

Foto: NMH

V domácnosti je každá rada dobrá, pokiaľ má naozaj pomôcť. Aj pri praní si tak možno pomôcť lacnými trikmi, ktoré dokážu oveľa viac, ako sa na prvý pohľad môže zdať.

Zrejme ste už počuli o octe, soli či sóde bikarbóne. Ide o najznámejšie babské rady pri starostlivosti o bielizeň i práčku samotnú, no zabúdať by sme nemali ani na aspirín. Malá tabletka pomôže nielen boľavej hlave, ale aj zažltnutej bielizni.

Niekoľko kusov aspirínu sa odporúča pridať k praciemu prášku, ktorý dávkujete na pranie bielej bielizne. Resp. takej, ktorú by ste bielu opäť chceli mať. Jeho sila totiž pomáha odstraňovať zažltnutie, zašednutie i nevypraté fľaky po jedlách či iných zašpineniach. Aspirín toiež možno pridať do vody, v ktorej znečistené veci vopred namáčate. Na jeden liter je treba pridať jendu tabletku a nechať pôsobiť pokojne aj celú noc.

Čo platí na čierne?

Ak hľadáte radu aj na čiernu bielizeň, tu je najčastejšie používaným domácim trikom obyčajná káva. Samozrejme, bezzrnková a rozpustná, aby sa pri praní celkom zžila s vodou a pomohla tmavému oblečeniu navrátiť farbu. Stačí ju prisypať do bubna a práčku sputiť ako obyvkle. Dávkou na jedno pranie je jeden hrnček.

Pomôžte si pri praní lacnými fintami.
Pomôžte si pri praní lacnými fintami.
Zdroj: Shutterstock

Pokiaľ máte pri praní čiernej bielizne problém so zachytávaním nečistôt a veci vyberáte akoby zaprášené, stavte na alobal. Vyrobte z neho guľu vo veľkosti dlane a dajte priamo do bubna s praním. Alobalový materiál efektívne bojuje proti statickej elektrine a zabraňuje prichytávaniu nečistôt na bielizeň. Nakoľko sú najviac vidieť práve na tej čiernej, tá najjasnejšie odhalí silu tohto šikovného triku.

Akú fintu máte pri praní vy?

autor:  Gabi
8.3. 2021 15:00
Diskusia ()
Zdieľať článok