29.5. 2020 15:00

Pracovňa v spálni: 4 najdôležitejšie pravidlá, bez ktorých to nebude fungovať

29.5. 15:00

Pracovňa v spálni: 4 najdôležitejšie pravidlá, bez ktorých to nebude fungovať

Foto: West Chin Architects

Ráno sa zobudiť a so šálkou kávy sa presunúť rovno za pracovný stôl. Znie to perfektne, ale domáca pracovňa musí spĺňať viacero pravidiel.

Ak pracujete z domu, určite by ste privítali mať na pracovňu vyhradenú samostatnú miestnosť. Nedá sa to však vždy. Väčšinou si pracovný kútik zriadime v obývačke alebo v spálni. Práve pracovňa v spálni býva tvrdým orieškom. Spálňa je totiž miesto oddychu, čo sa s prácou určite nespája. Aj preto je dôležité dodržať pri zariaďovaní pracovne v spálni zopár základných vecí. Ľahko sa môže stať, že vás pracovňa oberie o dobrý spánok.

V súčasnosti sa home office stáva štandardom.
V súčasnosti sa home office stáva štandardom.
Zdroj: Shutterstock

1. Poloha stolíka

Pracovný stôl by mal byť umiestnený pri stene alebo pod oknom. Sedieť by ste mali chrbtom k posteli, aby vás pohľad na ňu nelákal k poobednému odpočinku.

2. Rozdelenie priestoru

Ideálne je, ak na prvý pohľad nie je zrejmé, že sa v spálni pracuje. To znamená, že pracovný stôl by mal byť nenápadný a určite nie zahádzaný papiermi. Ak nie ste zrovna pedant, určite oddeľte pracovnú a spaciu časť paravanom. Nielenže opticky miestnosť oddelí, ale skryje stôl. Tým pádom nemusíte vždy po práci odkladať všetky veci zo stola. Použiť môžete aj záves.

3. Schovajte ju

Skvelým riešením je schovať celý pracovný kútik do skrine. Jednu časť vstavanej skrine môžete vyhradiť na pracovňu. Stolík bude vnútri skrine aj s poličkami. Po práci jednoducho zavriete dvere a hotovo. Nikto na prvý pohľad nezistí, že v tejto spálni sa pracuje.

Pracovňa za závesom.
Pracovňa za závesom.
Zdroj: Ricci Snyder

4. Dokonalé zladenie

Ak je pracovňa súčasťou spálne snažte sa ju s miestnosťou čo najviac zladiť. Použite nenápadné farby, ktoré nebudú priťahovať pozornosť. Dôležité je dobré osvetlenie na stole a tiež dostatok úložného priestoru, kde bez problémov a rýchlo odložíte po práci veci zo stola.

Pozrite si video, ako na štýlovejšie bývanie vďaka doplnkom:

 Tipy na šikovnú domácu kanceláriu nájdete v GALÉRII.

autor:  Jana
29.5. 2020 15:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44