8.11. 2022 11:00

Poznáte izolačné tapety? Pomôžu ušetriť na energiách a nebude vám zima

8.11. 2022 11:00

Poznáte izolačné tapety? Pomôžu ušetriť na energiách a nebude vám zima

Foto: Shutterstock

Pri stúpajúcich cenách energií je prirodzené, že ľudia hľadajú spôsoby ako ušetriť. Jedným odporúčaním je stlmenie intenzity vykurovania o pár stupňov. Je dobré vedieť, že existujú technológie, ktoré vám pomôžu ušetriť bez zníženia pocitu tepla v interiéri. Počuli ste o tepelno-izolačnej tapete?

Namiesto zateplenia

Termotapeta je vyrobená z izolačného materiálu spojeného s vysokokvalitným poťahovým papierom, ktorá pomáha udržiavať príjemnú teplotu v miestnosti a bráni únikom tepla cez steny. Okrem toho esteticky zakryje menšie poškodenia a trhliny na stene, chráni pred vlhkosťou a plesňou a vytvorí hladký povrch na maľovanie alebo inštaláciu dekoratívnych tapiet či obkladov. Vďaka nej vytvoríte v interiéri celoročne príjemnú klímu a znížite hladinu hluku.

Účinne šetrí náklady  

Izolačná tapeta je špeciálny typ tapety vyrobenej z buničiny a textilných vláken alebo expandovaného polystyrénu, pričom na zdokonalenie izolačných vlastností môže obsahovať ďalšie prímesi, napríklad grafit. Má hrúbku len 3,5-4 mm a na stenu ju nalepíte rovnako ako bežnú tapetu - pomocou polyakrylátového lepidlo na báze vody s organickými a anorganickými zložkami. Tapetu je vhodné umiestniť na vonkajšiu stenu alebo najchladnejšie vnútorné steny, vďaka čomu znížite náklady na kúrenie o 30 %. Zároveň sa zníži úroveň hluku, ktorý z exteriéru prichádza. Termotapety sú hypoalergénne, odolné voči baktériám a plesniam.

autor:  Radomir
8.11. 2022 11:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy