12.11. 2022 12:00

Otvorené police do kuchyne: Nebojte sa tohto trendu - inšpirujeme vás!

12.11. 2022 12:00

Otvorené police do kuchyne: Nebojte sa tohto trendu - inšpirujeme vás!

Foto: idealhome.co.uk

Úložný priestor v kuchyni môže mať aj iné formy ako tradičné nástenné skrinky. Čo tak nechať sa presvedčiť na otvorené police?

Kuchyne môžu mať milión podôb, no v základe treba mať jasno, aký tvar linky chcete a aký typ úložného priestoru. Niektorí o otvorených policiach nechcú ani počuť, iní zase tvrdia, že práve tie dávajú tejto časti domácnosti charakter.

Otvorené police sú skvelou voľbou, ak ste hrdým majiteľom impozantnej zbierky riadu alebo ste vášnivým kuchárom, ktorý chce mať všetko po ruke. Vystavovať kuchynské poklady však nie je pre "slabých", pretože to vyžaduje plán, systém a najmä viac času na upratovanie. Nevýhody sme si teda zhrnuli a poďme na inšpiráciu. Kuchynské police totiž môžu vyzerať naozaj parádne!

Môžu ladiť s linkou, kontrastovať s pracovnou doskou, môžu dopĺňať štýl kuchyne - či už je moderná, vidiecka alebo rustikálna. Police môžu nahradiť skrinku, prípadne byť finálnym prvkom na nevyužitých miestach stien. Priestor na ne môžete nájsť napríklad aj v umne vyrobenom kuchynskom ostrovčeku alebo rovno pod pracovnou doskou. Všetky tieto nápady nájdete v našej galérii.

Otvorené police v kuchyni majú mnoho podôb.
Otvorené police v kuchyni majú mnoho podôb.
Zdroj: idealhome.co.uk

Nahliadnite teda do studnice nápadov, ako môžu otvorené police skrášliť kuchyňu. Sú funkčné a efektné zároveň, a zároveň sú akoby nahliadnutím do vášho života. Či už si na nich vystavíte šikovné spotrebiče, riad alebo napríklad knižné dedičstvo po rodičov, tento typ úložného priestoru o vás zakaždým niečo prezradí. Minimálne to, že sa nebojíte zmeny.

autor:  Gabi
12.11. 2022 12:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy