24.3. 2020 0:00

Pohyblivé priečky: Ideálne riešenie pre nevyhovujúce dispozície

24.3. 0:00

Pohyblivé priečky: Ideálne riešenie pre nevyhovujúce dispozície

Niekedy sa stane, že dispozícia nevyhovuje našim potrebám. Moderný otvorený priestor má výhody, ale i nevýhody - najmä ak ide o viacúčelovú miestnosť. A naopak, niekedy by ste ocenili, keby sa dve menšie izby dali spojiť do jednej. Pohyblivá priečka je skvelý spôsob, ako vyriešiť oba problémy.

Steny v pohybe

Na pohľad pevná stena sa dá za pár minút zrušiť. V skutočnosti ide veľkorozmerné dvere zavesené na „neviditeľných" pántoch. Horný pánt je osadený zárubni a dolný v podlahe. Pánty môžu byť umiestnené na okraji alebo v strede. Unesú hmotnosť až 150 kg a fungujú obidvoma smermi, takže nie je podstatné, z ktorej strany na panel zatlačíte. Pohyb je plynulý, nemusíte vynaložiť veľkú námahu, stačí jemne potlačiť a môžu sa otočiť až o 360°.

Pohyblivé priečky: Ideálne riešenie pre nevyhovujúce dispozície

Už žiadne búchanie

Pohyblivé priečky nemusia len deliť priestor ako steny, ale môžu slúžiť ako plnohodnotné dvere. Systém uzamykania integrovaný do zárubne zabezpečí ich ukotvenie v polohe 90°, 180° alebo 360°. Zatváranie je plynulé a bezhlučné. Otočný systém sa dá aplikovať v novom i rekonštruovanom objekte, na akýkoľvek typ podlahy, dokonca aj s vykurovaním.

Sklenené i plné

Pohyblivá priečka dokáže vytvoriť dynamický, neustále sa meniaci interiér. A má rôzne podoby. Ak chcete, aby ostal priestor presvetlený a vzdušný, môžete si vybrať sklenenú výplň. Sklo môže byť číre, matné alebo farebné, osadené v ráme i bezrámovo. V prípade, že vyžadujete väčšiu intimitu, použite nepriehľadnú priečku. Získate navyše plochu na zavesenie políc, obrázkov či dokonca televízora.

Pohyblivé priečky: Ideálne riešenie pre nevyhovujúce dispozície

Rotujúca knižnica

Pohyblivé panely majú v interiéri rôzne využitie. Zaujímavý nápad rotujúcej knižnice pochádza zo spolupráce architekta Bena Milbourna a dizajnérov Leyly Acaroglu a Davida Waterwortha. A vôbec nešlo o nákladnú záležitosť, pretože autori zrecyklovali staré materiály. Knižnica šikovným spôsobom predeľuje obývaciu a spálňovú časť a v závislosti od množstva kníh môže zaberať celú stenu alebo len jej časť.

Zdroj: radomír
autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
24.3. 2020 0:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44