13.5. 2020 21:00

Počuli ste už o radiátore z DREVA? Pozrite sa, ako vyzerá

13.5. 21:00

Počuli ste už o radiátore z DREVA? Pozrite sa, ako vyzerá

Mnohí považujú klasické radiátory za škaredú, ale nevyhnutnú súčasť interiéru. Preto sa ich snažia čo najviac zamaskovať farbou, krytmi či dokonca závesmi a nábytkom. Drevený radiátor je „iná káva".

Drevený radiátor interiér zútulní a preteplí a skrývať ho určite nebudete, práve naopak. Návštevy na neho budete s pýchou upozorňovať.

Keď drevo hreje

Drevo sa kúrením spája odjakživa, ale spojenie drevený radiátor znie nezvyčajne. Napriek tomu, že drevo má nízku vodivosť, na druhej strane má najväčší koeficient sálavosti. Preto sa hodí na trvalé miernejšie kúrenie ako napríklad pri podlahovom kúrení. A na zahodenie nie je ani pocitová pohoda, ktorú navodí svojím vzhľadom.

Estetický vzhľad

Drevená úprava radiátora z neho urobila estetickú a plnohodnotnú súčasť interiéru. Na výber sú rôzne odtiene dreva a zaujímavá je i samotná kresba dreva. Povrchová úprava sa realizuje moridlami a prírodnými olejmi. Osobitnou kapitolou je však dizajn radiátorov. Drevený radiátor sa vyrába v rôznych veľkostiach, štýloch a tvaroch. Na trhu nájdete modely, ktoré často ani nepôsobia ako radiátor, stačí si vybrať ten svoj. Za všetko hovoria názvy - Bag, Totem či Leaf...

Počuli ste už o radiátore z DREVA? Pozrite sa, ako vyzerá

Konvektorový radiátor

Drevený radiátor je výsledkom kombinácie dreveného plášťa a rôzneho typu vykurovacieho telesa. Najčastejšie ide o konvektorové a infračervené typy. Konvektorové radiátory môžu obsahovať tepelný výmenník s trochou vody, prípadne ventilátor, ktorý zvýši ich výkon. Konvektorový radiátor vykúri priestor rýchlo a rovnomerne, má rýchly nábeh na požadovanú teplotu. Pre praktický prístup kvôli údržbe alebo čisteniu je drevený kryt odnímateľný. Estetický vzhľad radiátora neruší nič, termostatický ventil sa nachádza pod krytom a výrezy vo vrchnej časti umožňujú plynulý prestup teplého vzduchu.

Infračervený typ

Použitie infračerveného sálavého vykurovania umožnilo veľký posun, a to nielen z estetickej stránky. Vďaka nemu sa radiátor stal unikátnym dizajnovým prvkom. Prírodný pôvod a krása dreva sú v súlade s ekologickosťou vykurovania. Ide o úsporný a príjemný spôsob ako rovnomerne vykúriť priestor bez zbytočného vírenia prachu a vysušovania vzduchu. Základom infračerveného radiátora je hliníkového teleso, ktoré je obalené teplým drevom. Okrem krásneho vzhľadu je výhodou radiátorov ich variabilita. Nájdete medzi nimi typy na zavesenie, voľne stojace i prenosné.

Zdroj: radomír
autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
13.5. 2020 21:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44