28.9. 2020 12:00

Plánujete jesenné upratovanie? Na TIETO veci rozhodne nezabudnite!

28.9. 12:00

Plánujete jesenné upratovanie? Na TIETO veci rozhodne nezabudnite!

Foto: Getty Images

Je tu jeseň, nové ročné obdobie, ktoré vyžaduje viaceré zmeny v domácnosti. Nie je to iba o výmene dekorácií či teplejšej bielizni na posteli, ale aj o upratovaní. Na čo s príchodom chladnejšieho obdobia nezabudnúť?

Jarné upratovanie je už akousi každoročnou tradíciou, no zúriaca pandémia vo svete spravila novú jar aj z jesene. To znamená, že je čas pustiť sa do vyčistenia všetkého, kde sa mohli nahromadiť nečistoty, prach aj baktérie. Okrem bežných miest neobíďte ani tieto.

Sieťky na oknách

Umyť okná je u mnohých číslo jeden, ale nezabudnite ani na sieťky. Jar a leto po sebe zanechali nánosy, ktoré treba zmyť, aby bola čistota dokonalá. Nielen na oknách, ale aj ovzdučí vášho domova.

Sedačka

Pravidelná údrža sedačky by mala byť samozrejmosťou, ale ako často robíte hĺbkové čistenie? Prichádzajpca zim aje časom, kedy na nej sedíme či ležíme viac, a tak sa núka aj príležotosť na dôkladné vytepovanie a odtsránenie vštekého "zažratého".

Tienidlá

Čo patrí k chladným večerom okrem sedačky a teplého čaju? Predsa prátmie, ktoré docielite malou lampou. Aj tieto doplnky bývania si zaslúžia údržbu, a to aj v podobe zbavenia prachu z tienidiel. Na toto mietso mnohí zabúdajú, no potom nemajú tak čisto, ako by mohli.

autor:  Gabi
28.9. 2020 12:00
Diskusia  ()
Diskusia
44