25.6. 2020 12:00

Perfektný efekt na počkanie: Drevené trámy na strope môžete mať aj vy

25.6. 2020 12:00

Perfektný efekt na počkanie: Drevené trámy na strope môžete mať aj vy

Foto: sebringdesignbuild.com

Najväčší domácky pocit sála z rustikálne zariadených a podkrovných priestoroch, v ktorých je množstvo dreva. Interiér v takomto štýle môžete jednoducho vytvoriť prostredníctvom umelých trámov.

Drevo alebo nie?

Umelé trámy sú vyrobené z polyuretánu a vzhľad starého dreva imitujú veľmi autenticky. Nechýbajú na nich dokonca ani praskliny. Oproti dreveným trámom majú niekoľko nesporných výhod. Okrem nízkej ceny to sú nízka hmotnosť, jednoduchá manipulácia, montáž a nenáročná úprava. Trámy môžu mať rôzne rozmery a dĺžku, od 2 do 4 metrov. Na potrebnú veľkosť ich upravíte obyčajnou pílkou na drevo alebo ostrým nožom.

Trámový strop bez jediného klinca

Inštaláciu umelých trámov zvládne každý šikovný domáci majster. Na strop ich stačí jednoducho prilepiť. Spoje medzi jednotlivými kusmi sú plastové, ale imitujú kovové.
Umelé trámy sú vnútri duté, takže ich môžete využiť na vedenie káblov, teplovodných trubiek, namontovať do nich bodové svetlá alebo klimatizáciu.
Trámy majú rôzne rozmery od 2 - 4 metrov, rôzne odtiene dreva. Môžete ich jednoducho rezať pílkou na drevo alebo nožom.

Umelý trám šikovne vytvorí dojem rustikálneho interiéru.
Umelý trám šikovne vytvorí dojem rustikálneho interiéru.
Zdroj: decorativeceilingtiles.net

Pre útulný domov

Miestnosť s trámami pôsobí dojmom podkrovného priestoru, ktorý má zvláštne čaro. Umelé trámy vyniknú najlepšie v priestoroch s vysokými stropmi, ale nemusíte sa ich báť ani v bytoch so štandardnou výškou. Vtedy radšej použite radšej svetlé odtiene „dreva" alebo biele trámy, aby ste priestor opticky neznížili.
Medzi najbežnejšie povrchové úpravy patrí céder, borovica, dub.

autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
25.6. 2020 12:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy