7.5. 2022 6:00

OTVORENÉ police sú hitom: TAKTO budú naozaj krásne

7.5. 6:00

OTVORENÉ police sú hitom: TAKTO budú naozaj krásne

Foto: Westwing

Aktuálne interiérové trendy majú v obľube otvorenosť a vzdušnosť priestoru. Svoju úlohu v tom zohrávajú aj obyčajné police, ktoré bez dvierok dokážu veľmi efektne skrášliť bývanie.

Otvorené police nemusia byť len lapačom prachu. Umným dekorovaním docielite, že budú plniť svoju praktickú i estetickú stránku. Hodia sa do každej miestnosti a vďaka bohatému materiálovému vyhotoveniu sú predpokladom štýlového interiéru.

Najčastejšie materiály

DREVO: Klasika, ktorá nikdy nevyjde z módy. Prírodné drevo vyznie efektne nielen ako masív, ale aj v kombinácii s iným materiálom. Vyhotovenie a textúra dreva pôsobia pozitívne na zmysly a zútulňujú priestor.

KOV: Trendové police celé z kovu vyniknú nielen v industriálnom štýle. Čierne, biele, zlaté či medené sa hodia do každej domácnosti a môžu dotvoriť zvyšok zariadenia.

PLAST: Kvalitou síce nevynikajú, no dizajnovo áno. Napríklad v detskej izbe sú police v tvare legovej kocky či s vyobrazením obľúbenej detskej postavičky efektným spestrením.

SKLO: Najčastejšie v kúpeľni, nájdu sa však aj v obývačke. Mali by niesť niečo menej ťažké. Horšie sa udržiavajú najmä pre odtlačky. Napriek tomu pôsobia v interiéri vzdušne a odľahčene.

KAMEŇ: Mramor či žula sú ťažšie kamene, preto sa v podobe políc používajú najmä v kuchyni. Umelý kameň je, naopak, ľahší a podporený kovovými konzolami, aby dobre držal na svojom mieste.

autor:  Oli
7.5. 2022 6:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy