9.12. 2020 18:00

Okno v kúpeľni a jeho podoby: Razom zmeníte celú miestnosť

9.12. 2020 18:00

Okno v kúpeľni a jeho podoby: Razom zmeníte celú miestnosť

Foto: via realhomes.com

Len si to predstavte. Obohatiť si kúpeľňu o niečo, čo nemá každý. O prvok, ktorý sa vymyká bežnému štandardu, ale razom dokáže zmeniť atmosféru celej miestnosti. Hovoríme o okne. Netradičnom, ale veľmi praktickom doplnku kúpeľne. Ak je to čo i len trochu možné, určite si ho do miestnosti osaďte.

Okno bez priehľadnosti

Ak by ste si chceli osadiť okno do kúpeľne, ktorá je situovaná do otvorenej ulice, mohlo by hroziť, že by vám počas rannej sprchy stáli pred domom davy fanúšikov. Aj to sa však dá ošetriť napríklad nepriehľadnou fóliou. Získate tak dva v jednom. Súkromie aj svetlo do kúpeľne. Nebudete sa musieť ani hanbiť a prekrývať oblok okenicami, avšak vždy je lepšie situovať kúpeľňu smerom na príjemnejší výhľad. Lúky, záhradu, do dvora. Pretože aj tak vám pri sprchovaní nebude príjemné možno vidieť suseda.

Francúzsky typ

Ďalším typom okna je zaujímavo riešený francúzsky štýl. To znamená okno od stropu až po podlahu alebo napríklad po hranu vane. Elegancia tohto riešenia spočíva v tom, že si razom môžete vďaka oknu spraviť z kúpeľne otvorené priestranstvo. V sprche si napríklad vychutnať ranné lúče slnka, okno otvoriť a cítiť sa počas leta ako niekde v tropickej záhrade, kde sú sprchy často práve v exteriéri. Zaujímavé riešenie, ktoré má mnoho možností využitia.

Strešné okno v kúpeľni.
Strešné okno v kúpeľni.
Zdroj: livingetc

Strešné okno

Kúpeľňa na poschodí ho priam potrebuje. Takéto okno je asi najbezpečnejšie z pohľadu súkromia. Pred občasným vtákom, ktorý poletí ponad strechu, sa hanbiť netreba a toto okno alebo aj len svetlík prinášajú do priestoru svetlo. Dopriať si v nej môžete aj izbové rastliny. A to nie je všetko. Večerné kúpanie pri zhasnutom svetle, s penou vo vani a zrakom upretý na hviezdnu oblohu je dokonalý relax. Je to výhoda strešného okna, ktorú nič nenahradí.

Ono mimo pohľadov

Dobrou možnosťou je umiestiť okno do kúpeľne napríklad mimo výhľad na vaňu, sprchu a toaletu. V takomto prípade poskytne okno dostatok svetla aj možnosť vetrania, ak v kúpeľni sušíte bielizeň. Pritom ostanete v zákryte, pretože okno bude mimo vaše zorné pole. A nikto nepovolaný nebude môcť vidieť obrysy vášho tela.

Záclona v kúpeľni.
Záclona v kúpeľni.
Zdroj: livingetc

Okno so záclonou

Záclona dodáva oknu v každej izbe zaujímavý šmrnc. a inak to nebude ani v kúpeľni. je čiastočne bariérou vo výhľade z vonkajšej strany a krásne zútulní priestor interiéru. Tým, že okno častejšie otvoríte, nemusíte obávať ani toho, že vám  záclona navlhne.

autor:  Marcos
9.12. 2020 18:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44