3.11. 2020 6:00

Nové kuchynské trendy 2021: Nielen pre tých, čo sa chystajú renovovať

3.11. 6:00

Nové kuchynské trendy 2021: Nielen pre tých, čo sa chystajú renovovať

Foto: apartmenttherapy.com

Kuchyňu si môžete osviežiť novými trendmi aj v prípade, že neplánujete rozsiahlu rekonštrukciu. K slovu sa síce budúci rok dostanú aj nové kuchyne, jedálenské súpravy a zásteny, ale oživiť zašlú slávu tejto miestnosti viete aj bez komplexnej renovácie.

Doplnenie farebnosti

V roku 2020 zaviali do kuchyne výraznejšie odtiene. Zmena prichádza v roku 2021 a ulahodí tým, ktorí očakávajú zmiernenie farebného pretlaku. Príjemnou zmenou je naladenie na upokojujúce farby. Zemité odtiene, prírodné motívy, kuchyňa bude miestom pokoja a nie vitrážou extravagancie. Preto môžete v tomto duchu dekorovať napríklad jedálenský stôl, obrus, prehozy na stoličky. Prípadne si môžete premaľovať aj stenu. Veď v kuchyni sa nová omietka pýta vždy častejšie ako v iných častiach interiéru.

Zábava poznačená pandémiou

Rok 2020 výrazne posunul interiérový dizajn od noblesného k funkčnému. Spálňa sa mení na domácu pracovňu, obývačka na centrum dištančného vzdelávania. A kuchyňa? V  nej dizajnéri predstavujú koncepty kuchynských ostrovčekov a barových pultov aj skriniek s pridanou hodnotou zábavy. Kuchyňa sa stáva miestom na trávenie voľného času. Takže pribúdajú televízne obrazovky, priestor na konzoly, ale aj praktické vychytávky viacfunkčného nábytku. Napríklad jedálenského stolíka, ktorý sa razom zmení na kartársky. Pritom takéto zlepšenia viete do kuchyne priniesť aj v prípade, že nebudete meniť celý priestor.

autor:  Marcos
3.11. 2020 6:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44