5.4. 2020 15:00

Nezvyčajné omietky: Ozvláštnite si bývanie stenou, na ktorú bude radosť pozrieť

5.4. 15:00

Nezvyčajné omietky: Ozvláštnite si bývanie stenou, na ktorú bude radosť pozrieť

Foto: Carlina Teteris, getty images

Svet omietok dnes umožňuje vytvárať riešenia doslova na mieru. Vďaka rôznym farbám, štruktúram a špeciálnym efektom môže získať fasáda a interiérová stena individuálny vzhľad.

Nápadná fasáda

Časy, keď fasády vyzerali ako okopírované, sú preč. Moderné omietky umožňujú stvárniť fasádu kreatívne a s fantáziou. Čo sa týka farieb, výrobcovia ponúkajú pestré spektrum od jemných pastelových až po intenzívne odtiene. Na vnímaní farby sa výrazne podieľa aj štruktúra omietky. Môže byť jemná alebo hrubá, od hranatého až po oblé zrno. V kombinácii s technológiou nanášania sa fasády a steny menia na malé umelecké diela.

Nezvyčajné omietky: Ozvláštnite si bývanie stenou, na ktorú bude radosť pozrieť

Špeciálne efekty

Dizajnové omietky na fasáde môžu imitovať tehlové murivo, drevo, ale aj hrdzavý plech. Nezvyčajný vzhľad sa realizuje odtláčaním rôznych šablón, použitím lazúr a fixačných náterov. Omietky sa môžu upravovať pomocou ďalších prímesí, ktoré im dodajú perleťový alebo kovový lesk či žiarivé trblietanie. Nič nie je nemožné, čoho dôkazom je luminiscenčná omietka, ktorá žiari v tme. Cez deň vyzerá ako obyčajná, ale svoje schopnosti prejaví po zotmení, kedy sa fasáda rozžiari. Špeciálne typy omietok môžete aplikovať v exteriéri aj v interiéri.

Nielen pekná, ale aj užitočná

Omietka na báze korku spája v sebe estetickú a praktickú stránku do jediného produktu. Vzniká zmiešaním korkových zŕn rôznej veľkosti, akrylátovej živice, tuku a vody. Pridaním farebných pigmentov získava rôznorodú farebnosť. Korková omietka znamená inováciu v oblasti zatepľovania, eliminácie vlhkosti a akustickej izolácie. Na fasádu sa nanáša nástrekom a po stuhnutí vytvorí odolnú a bezúdržbovú vrstvu. Dom chráni pred vlhkosťou, nebráni mu však „dýchať". Fasáda je odolná voči UV žiareniu, zašpineniu a vzniku prasklín.

Zdroj: radomír
autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
5.4. 2020 15:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44