17.3. 2020 18:00

Nevidíte ich, ale sú tam! Ako spoznať, že plesne zaútočili na vašu kúpeľňu?

17.3. 18:00

Nevidíte ich, ale sú tam! Ako spoznať, že plesne zaútočili na vašu kúpeľňu?

Foto: archív

Plesne sú v každej kúpeľni. Je však na vás, či im dovolíte sa pekne pomaly zabývať, alebo s nimi zatočíte skôr, než sa rozmnožia a začnú vám ničiť nielen domácnosť., ale hlavne zdravie! Viete, kde všade ich môžete objaviť?

Zvláštny zápach, vlhkosť na stenách či v škárach alebo dokonca farebné škvrny na rôznych miestach, to sú jednoznačné a riadne nepríjemné signály, že sa u vás (a nielen v kúpeľni) zabývala pleseň.

Zárodky plesne sú prítomné všade.
Zárodky plesne sú prítomné všade.
Zdroj: archív

Žiaľ, ide nielen o estetický problém, ale hlavne o vaše zdravie. Navyše prítomnosť plesní znamená, že vás čaká detektívna práca, na konci ktorej by ste mali odhaliť príčinu tvorby plesní. Môže ísť o nefunkčné či dokonca neexistujúce vetranie miestnosti alebo unikajúcu vlhkosť z porušeného potrubia  či nedostatočnej tesnosti napríklad v sprchovom kúte. Alebo vás pekne postupne a pomaly nevedomky vytápajú susedia.

Príčin, prečo sa u vás plesne objavili, je rozhodne mnoho. Ak ich objavíte, nebude stačiť iba ich lokálne odstránenie, hneď na začiatku si položte otázku, prečo na danom mieste vznikli. A keď sa po odstránení vhodnými prostriedkami objavia znova, volajte odborníka, aby našiel a odstránil príčinu!

autor:  Andrea
17.3. 2020 18:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44