5.9. 2020 15:00

Nesmrteľný trend v bývaní: Aha, ako TAPETY skrášlia domov

5.9. 15:00

Nesmrteľný trend v bývaní: Aha, ako TAPETY skrášlia domov

Foto: MindtheGap, Osborne&Little, Next, DesignersGuild, Oak Furniture Land, Shutterstock

Ako rozkvitnutá záhrada, geometrický labyrint alebo zelený les… Presne tak môže vyzerať váš domov, ak sa rozhodnete použiť na steny tapety.

Časy, keď bola tapeta iba nenápadným doplnkom v pozadí, sú preč. Heslom dneška je čím nápadnejšie, tým lepšie. Nevyhýbajte sa farbám ani výrazným vzorom. Tapeta totiž dokáže zachrániť aj nudný interiér a premeniť ho na neobyčajné miesto.

Sledujte symboly

Pri každej tapete sú uvedené aj rôzne symboly, ktoré vám prezradia viac o jej vlastnostiach. Ak plánujete dať tapetu na stenu, kde dopadajú slnečné lúče, určite si pozrite ikonku o stálofarebnosti. Tá vyzerá ako slnko. Ak je slniečko celé, tapeta je odolná. Ak je akoby za obzorom, na priamom slnku časom vybledne.

Sledujte symboly
Sledujte symboly
Zdroj: MindtheGap, Osborne&Little, Next, DesignersGuild, Oak Furniture Land, Shutterstock

Pozor na napojenie

Niektoré vzory môžete odrezať a lepiť vedľa seba bez ohľadu na vzor. Pri komplikovanejších motívoch musíte dávať pozor, aby vzor na seba nadväzoval. Sledujte preto na balení informáciu o raporte.

Kombinujte

Nalepiť vedľa seba môžete aj dva rôzne motívy tapiet. Pohrajte sa s odlišným farebným odtieňom rovnakého vzoru, no skombinovať sa dá tiež abstraktný motív s jednofarebnou verziou.

autor:  Jana Vrbová
5.9. 2020 15:00
Diskusia  ()
Diskusia
44