29.11. 2020 15:00

Nerezový komín: Porovnajte si prehľad výhod a rizík

29.11. 2020 15:00

Nerezový komín: Porovnajte si prehľad výhod a rizík

Foto: archív

Bez ohňa niet dymu a ani bez komína. Komín neodmysliteľne patrí k domu hoci v priebehu rokov sa zmenil nielen jeho vzhľad, ale aj konštrukcia. S rastúcou popularitou nízkoenergetických domov a drevostavieb sa dostal do povedomia komín z nerezu. Aké sú jeho kvality?

Výhody a nevýhody

Hlavnou výhodou nerezového komína je nízka hmotnosť, rýchla montáž, univerzálnosť a estetický vzhľad. Univerzálnosť spočíva v tom, že ho môžete použiť pre odvod spalín všetkých typov spotrebičov. Komín nepotrebuje masívne základy, môže sa realizovať aj dodatočne ako tzv. fasádny komín a jeho konštrukcia je stabilná i pri väčšej výške. Komín je odolný voči vyhoreniu sadzí, náhlym zmenám teploty i atmosférickým podmienkam. Jednotlivé diely sú kompatibilné a komínová vložka je bezúdržbová. K nevýhodám patrí vyššia cena a kratšia životnosť.

Jednoduchá stavebnica

Nerezový komín pozostáva z niekoľkých kompatibilných dielov a variabilného príslušenstva, ktoré umožňujú jeho rýchlu montáž v priebehu pár hodín. Rovnako jednoducho prebieha demontáž. Jednotlivé komponenty sa do seba ľahko zasunú a zaistia kovovou sponou. Komín sa montuje na kovovú konzolu, ktorá je upevnená na fasáde a kotví sa k fasáde vždy po troch metroch. Odstup telesa komína od horľavých konštrukcií fasády musí byť minimálne 5 cm.

Zdroj: radomír
29.11. 2020 15:00
Diskusia  ()
Diskusia
44