3.12. 2020 6:00

Neprehliadnuteľný tip do kúpeľne: Farebné škárovanie dokáže veľa!

3.12. 2020 6:00

Neprehliadnuteľný tip do kúpeľne: Farebné škárovanie dokáže veľa!

Foto: www.vasavolbakrasy.com

Vyberáte obklady a dlažbu do kúpeľne či kuchyne? Rovnakú pozornosť venujte škárovacej hmote. Škáry pútajú rovnakú pozornosť ako obklad - čím sú obkladačky menšie, tým je sieť škár hustejšia. Farebné škáry dokážu vzhľad miestnosti úplne zmeniť.

Pozor na bielu

Čistenie zájdených škár je náročná a nenávidená činnosť. Najhoršie na tom sú biele škáry, ktoré síce v novoobloženej kúpeľni vyzerajú perfektne, ale tento efekt dlho nevydrží. Okrem prachu sa zanášajú vodným kameňom a môžu sa v nich zachytávať spóry plesní. Pri výbere škárovacej hmoty sa v prvom rade zamerajte na to, aby bola vodeodolná a obsahovala zložky, ktoré obmedzia vznik plesní.

Pestré farby

Škárovacie hmoty sú dostupné v rôznych farebných odtieňoch. Farebná hmota nádherne oživí jednofarebné a jednoduché obkladačky alebo naopak ešte viac zdôrazní ich farebnosť. Výrazná škárovačka pritiahne pozornosť najmä v hustejšom prevedení, takže s dizajnom kúpeľne dokážete pracovať rôznymi spôsobmi – veľkosťou obkladu, šírkou škár a ich farbou. Decentný výsledok dosiahnete, ak sa budete držať odtieňov tón v tóne, prípadne použijete farbu maximálne o odtieň svetlejšiu. Vtedy vznikne kompaktná jednoliata plocha, kde škáry takmer nevnímate.

Svetlomodrá škárovacia hmota podporila farebnosť obkladu.
Svetlomodrá škárovacia hmota podporila farebnosť obkladu.
Zdroj: pixabay.com

Elegantné i odvážne

S farebná škárovacou hmotou však dokážete vytvárať kontrastné a originálne efekty. Výborne vyzerá kombinácia bieleho obkladu a čiernej, žltej, modrej či červenej škárovacej hmoty. Pre harmonický celkový vzhľad odporúčame, aby sa farba použitá na škárach ešte niekde v priestore objavila – na zariadení alebo na doplnkoch. Keďže k dispozícii sú aj lesklé škárovačky v niekoľkých metalických odtieňoch, môžete dosiahnuť vysoko elegantný výsledok. Strieborné a lesklé hmoty Vyzerajú vynikajúco predovšetkým v spojení s tmavšími obkladmi. 

autor:  Radomir
3.12. 2020 6:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44