2.5. 2020 6:00

Nemíňajte zbytočne: Ako vdýchnuť starej sedačke nový život?

2.5. 6:00

Nemíňajte zbytočne: Ako vdýchnuť starej sedačke nový život?

Foto: Leren Lu, getty images

Vymeniť starú za novú nie je žiadna veda. Ale čo keď na ňu máte osobné spomienky, alebo jednoducho len perfektne pasuje do priestoru? Vtedy je čas odhodiť katalógy s novými sedačkami a dať sa do oživovania tej, ktorá vám prirástla k srdcu.

Jednoduché ako facka

Základné, klasické dekorovanie vankúšmi. To pre prípad, že vaša stará sedačka vyzerá už trochu farebne za zenitom, ale inak slúži dobre, epedy sú fajn a ani nie je poťah zodratý. Práve vtedy je na mieste zájsť do najbližšieho obchodu po dekoračné vankúše. Stoja približne 3 eurá a do desať eur máte oživenú sedačku podľa aktuálnych farieb sezóny.

Vylepšite matrace

Aj tie najkvalitnejšie matrace sa presedia. Najmä ak na nich budete tráviť značnú časť dna. Aj tu je však na mieste možnosť aspoň optickej záchrany. Opatrne načnite na neviditeľnom mieste epedu a dodajte záložný materiál. Môžete na vypchávanie použiť peny, alebo textílie. Novú vnútornú výplň potom môžete zaistiť pomocou rozprašovacieho lepidla a epedu zašijete. Zachránite si tak nejeden večer strávený v lavóre sedačky.

autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
2.5. 2020 6:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44