22.6. 2022 5:00

Nápady, ako si premeniť kuchyňu: Spravte z nej štýlové miesto

22.6. 5:00

Nápady, ako si premeniť kuchyňu: Spravte z nej štýlové miesto

Foto: Samung

Kuchyňa sa v ostatných rokoch zmenila z funkčného miesta na to spoločenské. Stále je plná vôní a chutí, ale pridala sa dôležitosť trávenia voľného času, prípadne aj miesta na prácu či učenie. Jej multifunkčnosť z nej robí snáď najdôležitejšiu miestnosť bývania, a tak očakávame aj jej efektný vzhľad.

Dizajn kuchyne vplýva v prvom rade na jej primárne využitie pri varení a príprave jedla, rovnako dôležitý je aj pre spomínané vytvorenie atmosféry pri trávení času. Ak uvažujete, ako svoje „srdce domova“ vylepšiť, urobte to v prvom rade podľa svojho vkusu. Poradíme niekoľko štýlových možností.

Úprava linky urobí svoje

Dominantným prvkom kuchynského priestoru je linka. Jej výsledný tvar závisí od špecifík miestností, samotný dizajn je v rukách jej majiteľov. Kompletná výmena je razantným, ale aj pomerne náročným procesom, trendom sú preto menšie, no rovnako neprehliadnuteľné úpravy. Aktuálne sa z dosahu strácajú horné skrinky a nahrádzajú ich otvorené police alebo dekorácie. Pokiaľ je v domácnosti dostatok iného úložného priestoru, táto zmena je žiadaným prevzdušnením kuchyne. Ešte jednoduchšou obmenou je premaľovanie dvierok alebo výmena ich úchytiek.

Nápadov na premenu kuchyne je množstvo.
Nápadov na premenu kuchyne je množstvo.
Zdroj: Unsplash

Pozrite sa na zástenu

Sivou eminenciou celej kuchynskej schémy je zástena. Pôsobí ako nenápadná súčasť zostavy, ktorá plní najmä ochrannú funkciu, ale zmena farby, prevedenia alebo rovno materiálu je vo výsledku výrazným krokom. Zástena môže byť samostatným umeleckým dielom, prípadne môže pomôcť k zjednoteniu dojmu. Kompaktnosť kuchynského dizajnu je jeden z aktuálnych trendov a podčiarkne ho kombinácia pracovnej dosky a zásteny z rovnakého materiálu. Najčastejšie sa využívajú prírodný alebo umelý kameň, obklad, sklo, drevo alebo lamináty s povrchovým efektom. Rýchlu premenu zvládne aj náter alebo tapeta.

Zmestí sa vám ostrovček?

Kuchyňa je srdcom domova, ostrov zase srdcom samotnej kuchyne. Ak ho tam zatiaľ nemáte, otvára sa vám nová možnosť. Ideálne sa hodí do väčších priestorov a ku kuchynským linkám v tvare písmena U alebo L, nie je to však pevne dané. Ostrovy na mieru – hoci aj menšie – sa dajú vyrobiť odborne aj svojpomocne, šikovným tipom môže byť mobilný model na kolieskach. Flexibilne sa prispôsobí priestoru a činnosti, ktorá práve v kuchyni prebieha. Výhodou ostrova je nielen plocha navyše, ale aj možnosť dizajnového vylepšenia miestnosti vďaka použitým materiálom a farbám. Zvolíte si kontrastný efekt, alebo priestor zladíte?

Ostrovček alebo farebná chladnička Samsung Bespoke môžu byť zaujímavým prvkom kuchyne.
Ostrovček alebo farebná chladnička Samsung Bespoke môžu byť zaujímavým prvkom kuchyne.
Zdroj: Samung

Spravte zo spotrebičov niečo viac

Dizajn vašej kuchyne môžu vylepšiť aj spotrebiče, ktoré sú povinnou súčasťou zariadenia. V nápadných farbách sa môžu z funkčných pomocníkov stať efektnými doplnkami, ktoré dotvoria priestor. Okrem menších kusov postavených na linke môžete popustiť fantáziu aj pri výbere chladničky. Modely Bespoke od značky Samsung vynikajú variabilitou povrchov a farieb, ktoré sa doslova prispôsobia životnému štýlu. Navyše majú možnosť upraviť svoj dizajn nielen zvonku, ale aj zvnútra. Práve efektívne využitie úložného priestoru – či už v chladničke alebo v kuchyni celkovo - je v moderných domácnostiach alfou a omegou.

Prepojenie s obývačkou

Otvorené priestory sú trendom, ktorý má rastúcu tendenciu. Stále viac ľudí chce vytvárať rodinnejšie prostredie, ktoré je navyše vďaka spojeniu miestností presvetlené a dostatočne priestranné. Prepojenie kuchyne a obývačky sa tak stáva ďalšou z možností, ako podčiarknuť dizajn svojho bývania. Farebné chladničky Bespoke môžu vďaka svojmu dizajnu pokojne stáť mimo kuchynskej zóny a zapadnú do obývacej časti. Rovnako tak môže byť prepájacím prvkom stolovanie alebo spomínaný ostrov.

Dvierka chladničky Samsung Bespoke možno povrchovo i farebne upraviť podľa štýlu kuchyne.
Dvierka chladničky Samsung Bespoke možno povrchovo i farebne upraviť podľa štýlu kuchyne.
Zdroj: Samung
Rad chladničiek Samsung Bespoke

Pracuje inteligentne a adaptabilne s úložným priestorom, vďaka účinnej izolácii technológie SpaceMax sú steny týchto chladničiek oveľa tenšie. Funkcie ako box dvoch zón s nastaviteľnými teplotami, Humidity Fresh + pre zachovanie dokonalej chuti ovocia a zeleniny či vyšší priestor v polici na víno a hlbší dverový kôš vám pomôžu mať chladničku Samsung Bespoke vždy perfektne zorganizovanú.

Premýšľate nad zmenou?

Kuchyňu štýlovo doplní chladnička Bespoke. Spája kvalitu, výkon a k tomu prispôsobiteľný dizajn, ktorý podčiarkne každý typ kuchyne. Dvierka možno povrchovo i farebne upraviť podľa vkusu, vedľa seba môžu stáť viaceré kombinácie farieb, ktoré vytvoria jeden celok. Z klasických kombinovaných chladničiek možno vyskladať jednu veľkú, takže sa plne prispôsobuje potrebám. Vnútorné usporiadanie chladničiek Bespoke je rovnako flexibilné ako ich zovňajšok, a tak sú modernou možnosťou, ako si štýlovo premeniť kuchyňu.

autor:  PR článok
22.6. 2022 5:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy