29.7. 2022 0:00

Najnovšie televízory: Cíťte sa doma ako v kine či galérii

29.7. 0:00

Najnovšie televízory: Cíťte sa doma ako v kine či galérii

Foto: NAY

Inžinieri každý deň pracujú na stále intenzívnejších diváckych zážitkoch a vylepšujú televízne technológie. Pozrite sa, aké novinky predstavili v roku 2022 tí najväčší technologickí giganti.

Čierna je černejšia, hráčom sa sľubuje ešte väčšie ponorenie sa do hry, displeje sa snažia o väčší kontrast a hĺbku farieb. Skrátka televízory sa chcú priblížiť veľkým filmovým plátnam a nekončí sa to len pri veľkosti obrazovky. Zistite, čo si pre vás ich výrobcovia pripravili v roku 2022.

Samsung: QLED ďalej napreduje

Juhokórejský výrobca televízorov vylepšuje svoje QLED TV a ich rad televízií Neo QLED s mini LED technológiou posúva stále o krok ďalej. Displej obrazovky je nielen jasnejší, ale aj hlbší a kontrastnejší. Vďaka 25 miliónom samostatne ovládaných LED farby zodpovedajú čo najviac realite. Samsung nezabúda ani na svoj rad televízorov New QLED, kde pomocou technológie Real Depth Enhancer vylepšuje hĺbku farieb obrazu.

Tiež sa snaží užívateľsky spríjemniť aj ovládanie televízorov. Tento rok preto predstavil vylepšené rozhranie Smart Hub. Ovládacie centrum umožňuje spravovať obsah podľa preferencií konkrétneho užívateľa. A pridáva k tomu aj Gaming Hub, ktorý sám rozpozná herné zariadenie pripojené k televízoru pomocou HDMI a umožní prístup do streamovacích služieb Nvidia GeForce Now, Stadia a Utomik. Podporuje ovládače PlayStation aj Xbox.

LG: OLED s rozlíšením 4K aj za cenu auta

Najväčší výrobca televízorov na svete sa uberá cestou napredovania aj premysleného dizajnu. Ich novinka The StanByMe TV sa dá vďaka integrovanej batérii odpojiť na 3 hodiny od elektriny. Navyše má vlastný minimalistický stojan. Ide vlastne o bezdrôtovú obrazovku.

V januári spoločnosť oznámila, že na trh uvádza televízory LG OLED radu G2 s 4K rozlíšením pod názvom evo Gallery Edition. V názve nie je slovo galéria zbytočne. Naopak, tieto televízory totiž dokážu v stand-by režime miesto čiernej obrazovky zobrazovať slávne umelecké diela. Najväčší televízor z tohto radu má 96" uhlopriečku (246 cm) a stojí približne ako jedno slušné nové auto.

Sony: Ovládač, ktorý zapípa

Ani výrobca televízorov Sony nezaspal na vavrínoch. V roku 2022 predstavil nový model Sony QD-A95K. Ako prvý v sebe využíva technológiu Quantum Dot-OLED a snaží sa o vyšší jas, kontrast a najčernejšiu čiernu.

A dobrá správa pre všetkých tých, ktorí trávia niekoľko minút týždenne hľadaním ovládača. Sony na vás myslel a svoj ovládač vybavil zvukovou odozvou. Pokiaľ ho stratíte, postačí využiť služby Google asistenta a ovládač zapípa. Ak nastražíte uši, po zvuku ho iste nájdete.

Nezabudnite počúvať aj svoje srdce. Pokiaľ bije pre nové technológie, tak ho showroom s televíznymi novinkami určite zaujme.

autor:  PR článok
29.7. 2022 0:00
Zdieľať článok