21.11. 2020 6:00

Najlepšie finty pri skladovaní psieho jedla: Minimálne jedna sa zíde aj vám

21.11. 6:00

Najlepšie finty pri skladovaní psieho jedla: Minimálne jedna sa zíde aj vám

Foto: Getty Images

Každý, kto má doma štvornohého miláčika a kupuje mu suché jedlo, rieši otázku jeho skladovania. Čím väčší pes, tým väčšie zásoby vyžadujúce dostatok priestoru a tým pálčivejšia otázka - ako docieliť, aby psie jedlo nebilo okamžite do očí?

Aj táto téma je jendou z tých, ktoré sa týkajú nášho domova. Psí miláčikovia sú súčaťsou rodiny, a tak im nejaký ten priestor s radosťou venujeme. Avšak aj napriek všetkej láske chceme mať uprataný byt či dom a skladovanie veľkých vriec nebýva najefektnejšie. Poradíme, ako sa k tomuto problému postaviť.

Originálny obal pomôže

Medzi odporúčaniami na skladovanie suchého psieho jedla sa často objavuje, že si treba ponechať originálny obal. Niektoré sú zabezpečené kvalitným uzatváraním, a tak sú granule v bezpečí pomerne dlhú dobu, iné ľahko zavriete klipmi či štipcami. Výhoda obalu je aj tá, že je na ňom dátum spotreby, čo je veľmi dôležitá informácia. Zásoby po expiračnej dobe by sme psoci dávať nemali, nakoľko jedlo stratilo potrebnú kvalitu. V prípade starostlivosti o svojho miláčika na obale oceníte aj informácie o zložení.

Skladovanie psieho jedla má svoje zásady.
Zdroj: Jaromir Chalabala / EyeEm

Kúpte si kontajner na jedlo

Spomínaný originálny obal je teda fajn, ale nevyzerá najlepšie. Tipom teda je, že si treba vystrihnúť dátum psotreby, aby táto informáia ostala zachovaná a jedlo môžete presypať. V tomto prípade však pozor - nie je jedno, kam strava domáceho miláčika putuje. Náhradný obal by mal byť nezávadný, vzduchotesný a veľkou pomocou je, keď je na kolieskach. Ľahko sa s ním manipuluje, aj keď je plný a ťažký. Takéto kontajnery zároveň vyzerajú "upratanejšie" ako neforemné vrece v rohu kuchyne či komory.

autor:  Gabi
21.11. 2020 6:00
Diskusia  ()
Diskusia
44