3.4. 2023 12:00

Moderné technológie v bývaní: Novinky a trendy v inteligentnom domácom vybavení

3.4. 12:00

Moderné technológie v bývaní: Novinky a trendy v inteligentnom domácom vybavení

Foto: freepik.com

Moderné technológie prenikli do nášho života a to, čo kedysi pripomínalo sci-fi je dnes realitou. Domácnosť riadia šikovné prístroje a aplikácie, ktoré výrazne spríjemňujú a uľahčujú každodenný život. Je iba na vás, ktoré z nich si vyberiete...

Robotickí domáci pomocníci

Niekedy pomáhali v domácnosti ľudia, dnes to robia roboti. S radosťou sme privítali robotické vysávače, no v súčasnosti sa ich schopnosti rozšírili a stali sa z nich viacúčelové čističe. Okrem vysávania podlahu umyjú a sami sa vyprázdnia. Na zahodenie nie je bezpečnostný robot s množstvom kamier, ktorý postráži váš domov a dohliadne na domáce zvieratá. Dokonca im automaticky podá jedlo a vodu. Robotický komorník  splní vaše priania. Rozpozná vašu tvár a je vždy tam, kde ho potrebujete, odpovedá na otázky a spravuje ostatné inteligentné zariadenia. Šikovné kvetináče ovládané na diaľku smartfónom uľahčia starostlivosť o izbové rastliny. Sledujú ich kondíciu, odporúčajú čas, kedy ich treba zaliať.

Pomôžu šetriť energiu

Rastúce náklady na energiu nás prinútili hľadať spôsoby, ako ušetriť. Existuje mnoho praktických tipov, ale najlepšie je spoľahnúť sa pomoc inteligentných zariadení. Napríklad termostat, ktorým ovládate kúrenie na diaľku, čím sa vyhnete plytvaniu pri vykurovaní prázdneho domova. Pomocou aplikácie v smartfóne si zapnete kúrenie ešte v práci alebo cestou domov. Inštaláciou inteligentných radiátorových ventilov dokážete ovládať teplotu v jednotlivých miestnostiach.

Robotický vysávač zmapuje priestor a naplánuje si efektívnu trasu vysávania.
Robotický vysávač zmapuje priestor a naplánuje si efektívnu trasu vysávania.
Zdroj: iRobot
autor:  Radomir
3.4. 2023 12:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy