2.1. 2021 12:00

Milovníci vína, poznáte tieto perfektné nápady, ako využiť korok?

2.1. 12:00

Milovníci vína, poznáte tieto perfektné nápady, ako využiť korok?

Foto: archív NMH

Nezáleží na farbe, ale pokiaľ máte radi víno, pravdepodobne inklinujete aj k dekoráciám, ktoré sa vám k lahodnému a správne vychladenému poháriku hodia. Stačí zbierať korkové zátky, otvoriť si fľašu a prebudiť v sebe umelca

Efektné nápisy

Milovník vína nedá dopustiť na atypickú vôňu korkovej zátky. Preto aj dekorácie k fľašiam chce mať zaručene práve z tohto materiálu. Stačí trocha lepidla a vytvarovať zátky v kombinácii nápisu víno, alebo napríklad iniciálky vášho mena nad vinotékou. Ide presne o také drobnosti, ktoré spravia okolie vinotéky skutočne štýlové.

Výborné tácky

Skvelou vlastnosťou korku je jeho tepelná izolácia a preto je unikátnym materiálom na vytvorenie tácok napríklad pod šálku, alebo aj horúcim hrncom. To v praxi znamená narezať korok na tenké rovnomerné dieliky, jemne ich obrúsiť a  upevniť k sebe drôtom. Tácka je na svete.

Korkových nápadov nikdy nie je dosť.
Korkových nápadov nikdy nie je dosť.
Zdroj: archív NMH

Korkovníci

Pre malé deti nie je nič krajšie ako darčeky, ktoré im vyrobia rodičia, alebo sa na ich tvare podieľajú spolu s nimi. Zo zátky môžete vytvoriť krásne postavičky ako z gaštanov. Navyše korok sa ľahšie farbí a lepšie sa s ním pracuje. Na takéto hravé tvorenie sa vaše deti budú vždy tešiť.

autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
2.1. 2021 12:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44