17.11. 2022 12:00

Máte papier na pečenie? Skúste s ním jednu vec, ktorá vám doteraz nenapadla

17.11. 12:00

Máte papier na pečenie? Skúste s ním jednu vec, ktorá vám doteraz nenapadla

Foto: cnet.com

Gazdinky, ktoré pravidelne používajú rúru, majú papier na pečenie vždy v zálohe. Netreba vďaka nemu mastiť plechy ani ich potom komplikovane umývať. Tušili ste však, že tento papier využijete aj celkom inak?

Tak ako mnohé iné veci z naše kuchyne, aj papier na pečenie má skryté predpoklady na záchranu domácnosti. Tým, že je mastný, nepriľnavý a aj nehorľavý sa dá použiť na mnoho spôsobov. Napríklad aj v mikrovlnke, ak ju chcete mať čistejšiu ako doteraz.

Kryt na jedlo je pre mnohých v mikrovlnke nenahraditeľný, ale čo ak nie ste zástancom zohrievania plastov? Radšej ako pod neho skryť jedlo, mnohí ohrievajú navoľno a špinia mikrovlnnú rúru. Absolútne jednoduchýnm riešením je použitie mastného papiera na pečenie. Stači ho prehnúť, dať na jedlo, na ktoré sa neprilepí a spustiť ohrievanie. Papier nehorí, neprehreje sa a neuvoľňuje žiadnu chémiu. Je dokonalým jednorazovým krytom, ktorý pomôže k čistote vášho domáceho zariadenia.

Papier na pečenie má aj iné využitie ako len v rúre.
Papier na pečenie má aj iné využitie ako len v rúre.
Zdroj: bobsredmill.com

Skúsené gazdinky radia, že veľmi podobne funguje papier pôvodne určený na pečenie aj pri používaní sendvičovača či kontaktného domáceho grilu - stačí ho vložiť pri zapekaní dnu a teflonová vrstva je chránená. Netreba následne umývať či zoškrabávať prilepené zvyšky, všetko pohltí papier a udrží horúce plochy čisté.   Trikov je naozaj dosť, už ich len vyskúšať vo vlastnej kuchyni!

autor:  Gabi
17.11. 2022 12:00
Diskusia ()
Zdieľať článok