23.10. 2020 15:00

Máte papier na pečenie? Skúste s ním jednu vec, ktorá vám doteraz nenapadla...

23.10. 15:00

Máte papier na pečenie? Skúste s ním jednu vec, ktorá vám doteraz nenapadla...

Foto: cnet.com

Gazdinky, ktoré pravidelne rozohrievajú rúru, majú papier na pečenie vždy v zálohe. Netreba vďaka nemu mastiť plechy ani ich potom komplikovane umývať a koláč či iné pečené dobroty sú rovnako dobré. Tušili ste však, že tento papier využijete aj celkom inak?

Tak ako mnohé iné veci z naše kuchyne, aj papier na pečenie má skryté predpoklady na záchranu domácnosti. Tým, že je mastný, nepriľnavý a aj nehorľavý sa dá použiť na mnoho spôsobov. Napríklad aj v mikrovlnke, ak ju chcete mať čistejšiu ako doteraz.

Kryt na jedlo je pre mnohých v mikrovlnke nenahraditeľný, ale čo ak nie ste zástancom zohrievania plastov? Práve kryt býva tŕňom v oku a radšej ako pod neho skryť jedlo, mnohí ohrievajú navoľno a špinia mikrovlnnú rúru. Absolútne jednoduchýnm riešením je použitie mastného papiera na pečenie. Stači ho prehnúť, dať na jedlo, na ktoré sa neprilepí a spustiť ohrievanie. Papier nehorí, neprehreje sa a neuvoľňuje žiadnu chémiu. Je dokonalým jednorazovým krytom, ktorý pomôže k čistote vášho zariadenia.

Papier na pečenie má aj iné využitie ako len v rúre.
Papier na pečenie má aj iné využitie ako len v rúre.
Zdroj: bobsredmill.com

Skúsené gazdinky radia, že veľmi podobne funguje papier pôvodne určený na pečenie aj pri používaní sendvičovača či kontaktného domáceho grilu - stačí ho vložiť pri zapekaní dnu a teflonová vrstva je uchránená. Netreba následne umývať či zoškrabávať prilepené zvyšky, všetko pohltí papier a udrží horúce plochy čisté. Tajným trikom je aj tento papier na lepivom ceste, ktoré idete vaľkať. Zvládnete to aj bez veľkého poprašku múky, ktorú by inak bolo treba...

Trikov je naozaj dosť, už ich len vyskúšať vo vlastnej kuchyni!

autor:  Gabi
23.10. 2020 15:00
Diskusia  ()
Diskusia
44