13.3. 2020 12:00

Máte doma veľa kníh? Vyrobte z nich parádne doplnky

13.3. 2020 12:00

Máte doma veľa kníh? Vyrobte z nich parádne doplnky

Foto: unsplash.com

Vášeň pre knihy je jednou z tých najpríjemnejších. Ak patríte medzi ľudí, ktorí sa z kníhkupectva či antikvariátu nedostanú bez knihy, iste viete, koľko miesta dokáže táto vášeň spotrebovať. Čo teda s nimi?!

Knihy sú úžasní spoločníci. Priznajme si však, mnohé z nich prečítame iba jediný raz a už sa k nim nevraciame, hoci by sa aj jednalo o kvalitnú a zaujímavú literatúru. Než vás teda vaša zbierka vytlačí z domu, skúste s nimi podniknúť zopár vecí.

Máte doma dosť priestoru na všetko svoje milované knihy?
Máte doma dosť priestoru na všetko svoje milované knihy?
Zdroj: unsplash.com

Keď ich je priveľa

Jednoducho si jedného dňa musíte pripustiť, že už máte svoju zbierku príliš veľkú. A to je najvyšší čas na to, aby ste so svojimi knihami niečo zásadné podnikli. Prvým krokom bude roztriedenie kníh na kúsky, ktoré milujete alebo patria k zberateľským skvostom, a preto sa ich nikdy, ale skutočne nikdy nevzdáte.

Snažte sa, aby táto prvá skupina netvorila väčšinu. Do druhej skupiny zaraďte knihy, ktorých sa môžete vzdať, pretože vám poslúžili, pobavili vás a teraz prišiel ich čas uvoľniť miesto iným knihám.

Čítať treba od najútlejšieho veku. Prečítané knihy časom posuňte ďalej.
Čítať treba od najútlejšieho veku. Prečítané knihy časom posuňte ďalej.
Zdroj: unsplash.com

Odporúčame umiestniť tieto vyradené knihy na jedno miesto. Keďže knihy predstavujú nemalú finančnú investíciu a vy už iste máte vyhliadnuté nové knihy, do ktorých chcete investovať, skúste najprv predaj. Ponuku môžete spraviť internetovým antikvariátom alebo priamo v rôznych bazároch či skupinách na sociálnych sieťach, ktoré sú zamerané na predaj alebo výmenu kníh.

Druhou možnosťou je výmena knihy s iným knihomoľom. Výmena kníh napríklad cez rôzne „knižné poličky“ je možnosťou, ako získať zaujímavú knihu a ponechať tú, ktorú už nechcete. Ak nič podobné vo vašom okolí nie je, pokojne ju skúste zorganizovať sami.

Knihami môžete potešiť aj v domove dôchodcov, detské knihy naopak potešia v nemocnici či miestnom materskom centre. Mnohé knižnice tiež ponúkajú možnosť priniesť čítanie, ktoré si ďalší ľudia môžu zobrať bezplatne domov.

autor:  Andrea
13.3. 2020 12:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy