13.9. 2013 14:00

Máte deti? Dbajte na bezpečný domov

13.9. 2013 14:00

Máte deti? Dbajte na bezpečný domov

Foto: Archív, Trachea

Mať domov prispôsobený dieťaťu, to nie je len štýlová detská izba, rozprávkové tapety a detský príbor. V prvom rade by ste ako rodičia mali myslieť na bezpečnosť.

Myslieť na zdravie a bezpečnosť dieťaťa treba od začiatku. Pri výbere detského nábytku si všímajte nielen na to, či sú hrany ostré alebo zaoblené, ale pozor si dajte aj na jeho pach.

Hovoríte si, to vonia novotou? Omyl! Nový nábytok by nemal zapáchať. Po farbe, laku, lepidle či akýchkoľvek iných materiáloch. Kvalitný nábytok podlieha testovaniu a zapácha iba v prípade, že s ním niečo nie je v poriadku. To môže pôsobiť negatívne na zdravie dieťaťa, najmä, ak doma máte alergika či astmatika.

Dbajte na to, aby vaše dieťa žilo v bezpečnom prostredí.
Dbajte na to, aby vaše dieťa žilo v bezpečnom prostredí.
Zdroj: Archív, J.A.P.Slovakia

Detská izba má byť pekná, ale najmä, bezpečná.
Foto: Archív, J.A.P. Slovakia

Ďalej si určite dajte pri výbere záležať na úchytkách. Možno si hovoríte, že to nie je dôležité, ale kovové úchytky s ostrými hranami, ktoré sú krásne a moderné, môžu veľmi ľahko dieťa poraniť. Najmä, ak sú úchytky na spodných skrinkách v jeho dosahu. Tieto nahraďte radšej gumenými či silikónovými, ktoré sa navyše vyrábajú v rôznych farbách a tvaroch, čo vaše ratolesti iste ocenia.

Nepodceňte výber dverí

Podobne ako pri nábytku, aj dvere by mali mať oblé hrany, aby sa pri nešťastnom páde dieťa vážne neporanilo. Dnes sa už aj na klasických dverách dá uplatniť „dobrzďovací“ systém známy najmä z dvierok kuchynských liniek, ktorý zabezpečí, že sa bábätku do dverí nepricviknú prstíky.

A určite nezabudnite ani na zabezpečenie schodišťa, lebo to je v domoch či poschodových bytoch jedným z najnebezpečnejších miest pre malé dieťa. O možnostiach, ako zabezpečiť domov, sa môžete porozprávať s odborníkmi a radi vám isto pomôžu aj samotní predajcovia nábytku.

autor:  ipeknebyvanie.sk
13.9. 2013 14:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44