29.10. 2019 21:30

Máte celý život biely strop? Chyba!

29.10. 2019 21:30

Máte celý život biely strop? Chyba!

Zdvihnite svoj zrak. Premýšľali ste niekedy nad tým, ako by ste pomocou stropu mohli zmeniť celú miestnosť? To, čo máme nad hlavou, často priamo nevnímame, má to však hlboký dosah nielen na atmosféru celej miestnosti! Ako teda zvoliť farebnosť stropu?

Máte celý život biely strop? Chyba!

Žijete celý život pri klasickej predstave bieleho stropu? Dobrá voľba, ktorou veľa nepokazíte. Ak však dostanete chuť trochu experimentovať, zistíte, že malými - alebo aj veľkými a odvážnymi zmenami dosiahnete premenu celej miestnosti.

Prečítajte si aj: Ako vyzerá dom, ktorý Sandra Bullock predala za viac ako 2 milióny dolárov?

Farebnosť - a vzor na strope ovplyvní celú miestnosť
Môže ju znížiť a navodiť intímnejšiu atmosféru, alebo naopak opticky výrazne zväčšiť, zjasniť či predĺžiť. Farby nemusia byť v dramatickom kontraste, hlavne ak sa na to necítite. Zmena farby voči stenám môže byť jemná, len o odtieň či dva, sprevádzaná optickým predelením v podobe bordúry či iného prvku.

Máte celý život biely strop? Chyba!
Zdroj: architectualdigest.com

Steny i strop rovnaké
Nech už zvolíte akúkoľvek farbu, rovnaká farebnosť na steny i strop je ideálna pre miestnosti s rovným stropom.

Svetlejší strop ako steny
Ak si želáte jemnejšie kontrasty, voľte na strop svetlejšiu farbu ako na steny. Miestnosť tiež bude prehľadnejšia a bude pôsobiť jednoduchšie.

Prečítajte si aj: Domček ako pre Janíčka s Marienkou: brali by ste takúto chalúpku?

Tmavší strop
Ide o dramatickejší prvok v miestnosti. Ideálne ak chcete zdôrazniť dekoratívne prvky pod stropom alebo priamo na strope. Tiež je to voľba k bielym stenám. Nezabúdajte, že ak ste zvolili tmavý strop v menšej miestnosti, môže na vás pôsobiť „padajúco" či dokonca stiesnene.

Máte celý život biely strop? Chyba!
Zdroj: laurelberninteriors.com

Náš tip: Vymaľovať strop na bielo alebo veľmi svetlým odtieňom zvládne väčšina domácich kutilov. Ak však túžite po tmavom a výraznom strope, obráťte sa na majstra. Tmavšie farby vám totiž nedávajú veľa priestoru na začiatočnícke chyby pri maľovaní a mohli by pokaziť celý dojem.

Inšpirujte sa farebnými stropmi v našej FOTOGALÉRII.

Zdroj: agáta
29.10. 2019 21:30
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44