22.8. 2020 18:00

Malý, ale dokonalý domček: Čo by vám v ňom chýbalo?

22.8. 18:00

Malý, ale dokonalý domček: Čo by vám v ňom chýbalo?

Foto: archív

Pozývame vás na návštevu sympatického bývania so záhradkou. Tri spálne, otvorená kuchyňa, obývačka s výhľadom do záhrady. Čo viac treba?

Prízemný tehlový dom sa jednou stenou kompletne otvára do záhrady. Terasa tak tým pádom funguje ako predĺženie jedálne a obývačky. Napriek tomu je priestor útulný. Jednak preto, že rozhodne nejde o priveľmi rozľahlé priestory a tiež preto, že aj tieto sú opticky rozdelené na útulné zákutia.

Do domu sa vstupuje úzkym chodníčkom pozdĺž plotu. Vstupné dvere vedú priamo do otvoreného denného priestoru. Ten zahŕňa obývačku, kuchyňu v tvare písmena L a jedálenskú časť s dlhým stolom. Z kuchyne sa prechádza do privátnejšej časti domu. V nej je kúpeľňa, samostatné WC a tri spálne. Jedna z nich je priechodná, pretože domček je vlastne takmer samostatnou prístavbou staršieho domu.

Domček je vlastne takmer samostatnou prístavbou staršieho domu.
Domček je vlastne takmer samostatnou prístavbou staršieho domu.
Zdroj: archív

Dve separátne bývania tak predstavujú azda ideálne riešenie dvojgeneračného spolužitia. Dom navrhli austrálski architekti Peter Knights a James Taylor z aterliéru Taylor Knights. Viac uvídte v galérii článku.

autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
22.8. 2020 18:00
Diskusia  ()
Diskusia
44