6.5. 2020 15:00

Malá zmena, veľký výsledok: Premaľovanie nábytku celkom premení spálňu!

6.5. 15:00

Malá zmena, veľký výsledok: Premaľovanie nábytku celkom premení spálňu!

Foto: Amber Jacqueline Parnell-Mitchell/idealhome.co.uk

Aj nadčasové bývanie potrebuje závan zmeny, aby sme sa v ňom stále cítili príjemne a sviežo. Niekedy vôbec netreba veľké investície a dosiahneme parádny výsledok. Napríklad v spálni, kde sa nábytok môže premeniť obyčajným premaľovaním.

Mnohí  z nás majú doma klasický bledohnedý nábytok, ktorý nikdy nebol a ani nie je zlou voľbou. Ak nás však obklopuje celé roky či desaťročia, môže sa zunovať. Kúpa nového je tou najrýchlejšou možnosťou, ale aj najnákladnejšou. Nehovoriac o investovanom čase kvôli vypratávaniu izby a jej opätovnému zariaďovaniu. Ak sa míňaniu a vypratávaniu chcete vyhnúť, ide to aj inak. Čo tak vlastnoručne premaľovať vonkajšok nábytku?

Tento nápad nevyžaduje žiadne zložité postupy. Stačí odstrániť rukoväte, ak sa na skrinkách nachádzajú, povrch nábytku dôkladne vyutierať a môžete maľovať vhodnou farbou. Odporúčajú sa dva nátery - až po zaschnutí prvého pokračovať s druhým - a následne vrátiť naspäť úchytky. Je to naozaj jednoduché, aby sa spálňa premenila z drevenej napríklad na bielu. Presne ako na obrázku jednej zo šikovných čitateliek zahraničného magazínu o bývaní.

V spálni stačí premaľovať nábytok a výsledok je neprehliadnuteľný.
V spálni stačí premaľovať nábytok a výsledok je neprehliadnuteľný.
Zdroj: Amber Jacqueline Parnell-Mitchell/idealhome.co.uk

Výsledok jej spálne doslova inšpiruje a ako dodáva, použila chladnú bielu. Dojem z izby, ktorá žiadnou inou zmenou neprešla, je celkom iný a osviežujúci. Svetlé neutrálne farby sú šikovnou možnosťou, ako dodať izbe príjemný tón a ako otvoriť možnosti ďalšimu dekorovaniu. Vďaka nenásilnej farbe izby možno využiť sýtejšie odtiene na posteľných textíliách. Práve tie sú tajným tromfom skrášlenia spálne, s ktorou sa stačí trošku pohrať a hneď vyzerá lepšie.

Nápady na krásne spálne nájdete aj v našej galérii.

autor:  Gabi
6.5. 2020 15:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44