8.7. 2019 17:30

Lezie vám na nervy utopený hmyz v bazéne? Máme riešenie za pár eur

8.7. 2019 17:30

Lezie vám na nervy utopený hmyz v bazéne? Máme riešenie za pár eur

Plávať v bazéne medzi mŕtvymi včelami a chrobákmi nie je bohvie čo. My však poznáme vynález, ktorý túto nepríjemnosť vyrieši.

Lezie vám na nervy utopený hmyz v bazéne? Máme riešenie za pár eur

Tiež sa vám stalo, že ste ráno v bazéne našli nemilé prekvapenie v podobe mŕtveho živočícha alebo ste museli podniknúť nie veľmi príjemnú záchrannú akciu, aby ste z vody dostali myš, ježka alebo rôzny hmyz? Ako zabrániť zvieratám, aby sa vo vašom bazéne utopili? Riešenie tohto problému nie je vlastne vôbec zložité.

Prečítajte si aj: Najlepšie tipy, ktoré vám ušetria čas a peniaze pri renovácii kúpeľne 

Každé leto takto zomrú tisíce malých živočíchov a obrovské množstvo rôzneho hmyzu. Nedopatrením sa dostanú do bazénov či väčších zberačov vody, a potom nie sú schopné sa z tejto vodnej pasce oslobodiť. Platí to aj pre vodné zvieratá a obojživelníky! Áno, aj tie žijúce vo vode. Prečo je to tak?

Lezie vám na nervy utopený hmyz v bazéne? Máme riešenie za pár eur

 

Veľká väčšina živočíchov, ktorá sa dostane do vášho bazéna, tam skončí omylom. Spadnú počas svojej nočnej výpravy za potravou alebo ich voda láka ako zdroj potravy. Až keď do nej skočia, zisťujú, že nejde o miesto, kde by mohli úspešne loviť. Navyše, voda je chemicky upravená, čo znamená, že dokáže zabiť rôzne živočíchy skôr než sa dostanú k okraju bazéna, teda do bezpečia.

Pozrite si aj: Žiadne obchody, žiadne míňanie peňazí: TAKTO si vyrobíte krásne ozdoby z obyčajného papiera!

Kraje bazénov sú však problémom samé osebe. Klzké kolmé steny neumožňujú drobným živočíchom, aby sa mohli postupne vyštverať von, v dôsledku vysilenia sa potom nakoniec utopia. A pritom by stačilo, ak by sme im ponúkli možnosť nájsť na vodnej hladine alebo pri okraji plochu, na ktorú sa môžu vyškriabať a opustiť bazén.

Pozrite si aj: Wau, fakt originálne: Toto je perfektný darček pre milovníkov prírody a svojej záhrady

Presne za týmto účelom existujú rôzne typy plavákov pre malé zvieratá. Možno ste sa už stretli s rôznymi menšími plávajúcimi pomôckami, hoci aj v tvare malého plochého kvietku. Omnoho efektívnejším sú však plaváky upevňované na kraje bazénov - v prípade tých väčších je vhodné použiť viacero plavákov v primeranej vzdialenosti od seba.

Lezie vám na nervy utopený hmyz v bazéne? Máme riešenie za pár eur

 

Plaváky sú prichytené k okraju bazéna a tvarované tak, aby sa menšie zviera mohlo presunúť z vody do bezpečia. Zaťažujú sa pieskom alebo jemnými kamienkami, takže celý plavák si zachováva stabilitu.

Koho môžete zachrániť?

Je mnoho zvierat, ktoré sa môžu dostať do vášho bazéna a platí ho hlavne o bazénoch, ktoré sú na úrovni zeme. Od ježkov, cez rôzne druhy obojživelníkov a hadov až po menšie vtáctvo, ale aj mnoho lietajúceho hmyzu, títo všetci končia každú noc v bazénoch.

Prečítajte si aj: Domácnosť bez tohto doplnku nie je ani domácnosť!

Náš tip: Krycia plachta nestačí. Áno, môže zachrániť určitú časť zvierat, ale ak je zviera ťažšie, môže plachtu doslova potopiť a s ňou skončí pod vodou tiež. Rovnako sa na krycích plachtách ukladá dažďová voda, zviera sa preto môže utopiť práve v tejto vode, ktorá je pre neho pascou. Krycie plachty na bazén preto nemožno považovať za riešenia, ktoré by zvieratá chránili.

Pozrite si v GALÉRII zachránené zvieratká vďaka plavákom. Vo VIDEU zase uvidíte, ako funguje zariadenie priamo na bazénoch.

Zdroj: agáta
8.7. 2019 17:30
Diskusia  ()
Diskusia
44