5.9. 2020 6:00

Leto nemusí skončiť: Doplnky inšpirované morom osviežia interiér

5.9. 6:00

Leto nemusí skončiť: Doplnky inšpirované morom osviežia interiér

Foto: KiK, Westwing

Štýl, ktorý sa každý rok vracia s letnými mesiacmi. Príchodom teplého počasia rastie túžba po mori, ktoré si aspoň vďaka nemu prinesieme do svojich domovov.

Námornícky štýl

Je symbolom voľnosti a bezstarostného námorníckeho života. Jeho farebná paleta pozostáva z bielej a modrej farby, ktorú môže dopĺňať červená a béžová. K tomu pridajte jasné symboly ako laná, veslá a kotvy a základ námorníckeho štýlu máte v malíčku.

Bez pásikov ani na krok

Sú najvýraznejším prvkom tohto štýlu. Môžu byť rovné, cikcakovité, užšie, širšie. Najlepšie všetky dokopy a pekne vedľa seba.

Skvelý parťák

Základnou farbou je tmavší odtieň modrej, ktorý sa tiež nazýva námornícka modrá. Povolený je však aj bledomodrý či tyrkysový odtieň, ktoré výborne vyzerajú na dreve. Skúste drevený obklad, ktorý natriete viacerými odtieňmi bledomodrej. Následne farbu na viacerých miestach ošúchajte. Dôležitá je totiž patina – ako na lodi, ktorá už roky brázdi more.

Skvelý parťák
Skvelý parťák
Zdroj: KiK, Westwing

Viac elegancie

Hoci je námornícky štýl o pohodlí a ošúchanom dreve, má aj svoju elegantnú stránku. K neutrálnemu základu pridajte námornícke vankúše, modrú výmaľbu a šetrite dekoráciami. Ak už, tak zvoľte maximálne jednu, ktorá však urobí dojem. V tomto prípade sú to veslá na stene. Môže to však byť aj veľká kotva alebo kormidlo.

autor:  Jana Vrbová
5.9. 2020 6:00
Diskusia  ()
Diskusia
44