21.6. 2020 6:00

Legendy dizajnu: Viete, kto "zauzlil" stoličku a preslávila ho?

21.6. 6:00

Legendy dizajnu: Viete, kto "zauzlil" stoličku a preslávila ho?

Foto: Moooi, Cappellini, www.marcelwanders.com

Pre Marcela Wandersa je dizajn spôsob, ako vyrozprávať ľuďom príbeh a inšpirovať ich, aby svoje byty premenili na umelecké dielo.

Marcel Wanders: Narodil sa v roku 1963 v Holandsku. Vyštudoval produktový dizajn, kde sa naučil dokonale ovládať širokú škálu štýlov. V polovici 90. rokov založil spoločnosť WandersWonders (Wandersove zázraky), ktorú v roku 2001 predal. Dnes je známa ako Moooi. Považujú ho za veľkého šibala a pútavého rozprávača so zmyslom pre humor. Spolu s ostatnými holandskými dizajnérmi má veľkú zásluhu na tom, že ich krajinu obdivujú aj vďaka dizajnu.

Marcel Wanders
Marcel Wanders
Zdroj: archív M.W.

Jeho kariéru odštartovalo v roku 1996 nezvyčajné kresielko s názvom Knotted Chair, ktorým ohúril svet. Vyrobil ho viazaním uzlov zo špeciálneho vlákna. Aby bolo pohodlné a uzlíky netlačili, povrch upravil epoxidovou živicou. Zaujímavé je aj kreslo VIP, ktoré napriek objemným nohám pripomínajúcim zvonové nohavice pôsobí veľmi ľahko.

Navrhol butik v Bratislave

Ak by ste chceli na vlastné oči vidieť interiér, ktorý navrhol tento dizajnér, nájdete ho v butiku so šperkami v jednom z nákupných centier v Bratislave. Spoznáte ho podľa veľkej kvetinovej steny a stolíkov s barokovými nohami, ktoré doplnil moderným nábytkom a farebnými detailmi. Nevšedný interiér je dôkazom jeho odvahy spojiť prvky, ktoré by nik iný nedával dokopy.

autor:  Daniela Mýtna
21.6. 2020 6:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44