7.7. 2020 18:00

Kvalitná posteľ nestačí! Dobrý spánok zaručí správny matrac - ako ho vybrať?

7.7. 18:00

Kvalitná posteľ nestačí! Dobrý spánok zaručí správny matrac - ako ho vybrať?

Foto: Westieri.sk

V posteli strávite až tretinu svojho života. Aj preto by ste sa pri zariaďovaní spálne mali zamerať na kvalitnú posteľ. Dôležitá nie je len jej konštrukcia, ale najmä matrac.

Do kvalitného matraca sa oplatí investovať. Vydrží vám  roky a navyše vám poskytne dokonalý komfort. Dnes už nájdete firmy, ktoré vyrábajú matrace doslova na mieru. To znamená, že si vyberiete nielen rozmer, ale aj tuhosť, prípadne použitý materiál. Tu sú najdôležitejšie tipy, čo by ste pri výbere mali brať do úvahy.

1. Prírodné materiály

 Je dôležité vedieť, z akých materiálov je vyrobený matrac, na ktorom spíme. Mal by byť čo najkvalitnejší a prirodzený pre vaše telo. Okrem ovčej vlny sa používa aj bavlna, hodváb, kašmír a dokonca aj konská hriva. Bavlna  je mäkká, trvanlivá a vysoko absorbčná, vďaka čomu pri spánku veľmi efektívne odsáva vlhkosť z tela. Redukuje teplotu pri vyparovaní a vytvára hygienické prostredie na spanie. Konská hriva je prírodný materiál, ktorý má extrémnu trvácnosť. Vďaka dutej štruktúre vlákna skvele odvádza vlhkosť z tela.

autor:  Jana
7.7. 2020 18:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44